GQ: Ендру Гарфилд е маж на годината

Б.С.Б.
/ 16.11.2022 / 14:22

Магазинот GQ го прогласи актерот Ендру Гарфилд за маж на годината.

Овој 39-годишен актер е познат по улогите во „Hacksaw Ridge“, „Spider-Man“, „Under the Silver Lake“, „The Eyes of Tammy Faye“ и други. Во интервју за магазинот отворено зборуваше дека општеството очекува од него до четириесеттиот роденден да стане татко.

„Не сакам слепо да ги следам социјалните „правила“. Одлучив да се движам по друг животен пат и така се чувствувам среќно. Не планирам да исполнувам какви било туѓи очекувања“, изјави тој.

Како еден од најтешките настани во животот ја наведе смртта на мајка му.

„Во 2019 година работев на претставата „Angels in America“. Тогаш дознав дека мојата мајка е болна и нема да преживее. Почина на 69 години. На татко ми му беше многу тешко, а јас истовремено продолжив да работам во театар и да му помагам нему и на останатите членови на семејството“, раскажа тој.

Наградата за маж на годината ќе му биде врачена на церемонија што вечерва ќе се одржи во Лондон.

реклама

Лукот не е здрав за секого: Голем ризик за дури 4 групи луѓе

Read more

Večernji list: Македонската Струга е историско место за хрватскиот фудбал

Read more

Кои луѓе не смеат да пијат кафе?

Read more

Што е стрептококна инфекција од групата А, опасна за децата?

Read more

Стил

4 декември 1973, родена е Тајра Бенкс

Среќен роденден, Тајра Бенкс

Read more

Ема Радукану најдобро облечена тенисерка во светот

Read more

Зимска нега: Маска од 4 состојки за бујна и поздрава коса

Read more

Balenciaga се извини за контроверзната кампања што се граничи со детска порнографија

Read more
 

Магазин

Магнетна резонанца: Зошто се прави и како изгледа овој дијагностички преглед?

Читај повеќе
  • play_arrow

По многу години, се роди прле во скопската Зоолошка

Читај повеќе

Time: Зеленски е личност на годината

Читај повеќе
  • filter

Кајгана fun with flags: Епизода 4 - кога синот на претседателот црта знаме

Читај повеќе

Прејадувањето е сериозно нарушување за кое многумина не се ни свесни

Читај повеќе

Лукот не е здрав за секого: Голем ризик за дури 4 групи луѓе

Читај повеќе

За гурмани - француско средновековно јадење од грав со 3 вида месо

Читај повеќе

Сан Франциско ја повлече дозволата полицијата да користи „роботи убијци“

Читај повеќе

Што точно значат бројките на вентилот на радијаторот?

Читај повеќе