„Gran Turismo Sport“ доби седум нови автомобили и нова патека

Најновиот апдејт на една од најпопуларните игри со автомобили „Gran Turismo Sport“ ни носи неколку новитети кои го дополнуваат изборот на автомобили и го прави играчкото искуство многу подобро.

Се работи за седум нови автомобили, како и нова патека со шест можни конфигурации. Највпечатлива новост е болидот на Ф1 возачот Луис Хамилтон од тимот на Mercedes, но покрај него тука се и Mazda 787B, Honda S660, Ford GT LM Spec II и Ferrari 250 GTO.

Новата патека Circuit de Sainte-Croix е измислена, долга 9,5 км и има 19 кривини.

реклама

Гејминг

EA Sports пушти трејлер за новите FIFA 21 и Madden 21

Read more

Погледнете како ќе изгледа новата Need For Speed

Read more

Најдобри Single Player видеоигри базирани на вистински приказни

Read more

PS5 vs PS4: Која е разликата во графика?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Што треба да јадете пред и по вежбање?

Read more
play_arrow

Како Маркус Рашфорд стана британски национален херој?

Read more
play_arrow

COVID-19: Што ќе се случи со светската економија?

Read more
play_arrow

Четири освежителни пијалаци идеални за летово

Read more
play_arrow

Далај Лама објави нова песна

Read more
play_arrow

Nissan со тизер го најави електричниот кросовер Ariya

Read more
play_arrow

Лесни вежби за загревање на целото тело

Read more
play_arrow

Дали Путин вечно ќе владее со Русија?

Read more
play_arrow

Виери, Вентола и Адани снимија песна

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за возбудливиот трилер „Fatal Affair“

Read more
play_arrow

Дронска прошетка низ уништениот град Таиз

Read more
play_arrow

Без шеќер, без млеко: Разладете се со овошно сорбе

Read more