Grand Theft Auto 6 ќе пристигне во 2025 година

Долго и со нетрпение очекувана игра Grand Theft Auto 6, која ги враќа гејмерите во легендарниот Vice City, ќе се појави на пазарот во есента 2025 година.

Компанијата Take-Two Interactive во својот финансиски извештај наведе дека го „стеснила“ својот претходно објавен рок за пристигнување на играта до есента следната година.

„Уверени сме дека Rockstar Games ќе донесе неспоредливо забавно искуство, а нашите очекувања за комерцијалното влијание на насловот продолжуваат да растат“, рече претседателот и извршен директор на Take-Two Interactive, Штраус Зелник.

Дејството во шестата главна игра во серијалот ќе биде сместена во Leonida, што е еквивалент на Флорида, а фокусот ќе биде главно на Vice City, односно Мајами. Делува на современ амбиент, за разлика од шармантниот период од 80-тите во кој беше поставен GTA: Vice City од 2002 година. Ова го навестува и трејлерот на играта, во кој се појавуваат протагонистите Џејсон и Лусија.

Remote video URL
реклама

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more

Илон Маск: Во иднината нема да има телефони

Read more
Брзи и лесни летни рецепти

Готвење за двајца: Брзи и лесни летни рецепти

Read more

Ново правило за користење на плажите во Грција менува сè, казни до 60.000 евра

Read more

Гејминг

Нова студија открива: Дали видео игриците се добри или лоши за менталното здравје?

Read more

Call of Duty: Black Ops 6 ги враќа гејмерите во 90-тите

Read more

ASUS го претстави ROG Ally X новиот рачен гејминг компјутер

Read more

Футуристичка столица што е сон на секој гејмер

Read more
 

Гик

Илон Маск: Во иднината нема да има телефони

Читај повеќе

Астрономите за прв пат посведочија будење на црна дупка

Читај повеќе

Apple најави голема промена за iOS 18

Читај повеќе

Google предупредува: Не паѓајте на оваа измама!

Читај повеќе

Apple го прекина развојот на Vision Pro 2, догодина ќе претстави подостапен модел

Читај повеќе

Научниците открија илјадници тони замрзната вода на Марс

Читај повеќе

TikTok ја претстави апликацијата Whee слична на Instagram

Читај повеќе

Пеколно лето: Зошто е важно да го заштитите телефонот од прегревање?

Читај повеќе

Apple планира потенки iPhone, MacBook Pro и Apple Watch

Читај повеќе