Грегори Бојс од „Twilight“ и неговата девојка пронајдени мртви во Лас Вегас

Актерот Грегори Тајри Бојс утрово беше пронајден мртов заедно со неговата девојка.

Триесетгодишниот Бојс и неговата 27-годишна девојка Натали Адепоџу биле најдени мртви во стан во Лас Вегас, а на местото наводно била најдена бела прашкаста супстанца. Причината за смртта на двајцата уште не е потврдена.

„Семејството е ужалено од оваа загуба. Грегори Бојс беше татко, син, внук, брат, вујко и пријател. Беше светлината во нашите животи и многу нѐ растажи веста за неговата смрт. Беше добар, одговорен и почитуван човек. Секогаш ги ставаше другите пред себе. Семејството сака да ве замоли да ја почитувате нашата приватност во овие тешки моменти“, стои во соопштението од семејството на починатиот актер.

Телата ги нашол роднина на Бојс, откако го здогледал неговиот автомобил во дворот во време кога требало да бидат во Лос Анџелес.

Бојс во франшизата „Twilight“ го играше ликот на Тајлер Кроули, еден од школските другари на Бела Свон (Кристен Стјуарт).

Тагови
реклама

Ја избричи брадата по 10 години и ја шокираше сопругата

Read more

Девет милиони лајкови за новиот имиџ на Роналдо

Read more

На кои плажи во Бугарија ќе добиете бесплатни лежалки и чадори за сонце летово?

Read more

Хороскопски знаци во кои се родени мажите со најтежок карактер

Read more

Филм & ТВ

Ова беа најгледаните серии на Netflix за време на карантинот

Read more

Погледнете како изгледа снимањето на филмот „Avatar 2“

Read more

Сè што е погрешно со „Birds of Prey“

Read more

„Friends“ најпопуларна серија во карантин

Read more

Сцена

  • play_arrow

Ова беа најгледаните серии на Netflix за време на карантинот

Читај повеќе
  • filter

Погледнете како изгледа снимањето на филмот „Avatar 2“

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Birds of Prey“

Читај повеќе
  • play_arrow

„Friends“ најпопуларна серија во карантин

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

„Исцелител“ вечерва премиерно на МРТ

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за петтата сезона на „Queer Eye“

Читај повеќе
  • play_arrow

Шарлиз Терон е бесмртна хероина во акцијата „The Old Guard“

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Spies in Disguise“

Читај повеќе