ПРЕМИЕР ЛИГА 2019/20

Грешките во одбраната му донесоа пораз на Челси

Тимот на Евертон забележа многу важна победа, победувајќи го Челси со 3:1.

„Карамелите“ го одиграа својот прв натпревар по отказот на Марко Силва. Привремениот тренер Данкан Фергусон направи две измени во составот на Евертон, откако Јери Мина седна на клупата, Евертон се врати во шемата со 4 дефанзивци, а Том Дејвис му го отстапи местото на Морган Шнедерлан.

Менаџерот на Челси, Френк Лампард, се обложи на истите 11 со кои ги победи Астон Вила во средата.

Победа за Евертон значи дека екипата ја напушта зоната за испаѓање.

„Карамелите“ се искачија на 14-тото место со 17 бода.

Челси го забележа својот трет пораз на последните 4 натпревари. Лондонскиот тим е на 4-то место со 29 бода.

Најдобрите моменти од натпреварот погледнете ги Тука.

реклама

Пронајдено обесено момче на кејот на Вардар

Read more

Virgin Galactic и Rolls Royce претставија надзвучен авион

Read more

Поглед во луксузниот дом на Џенифер Лоренс, вреден 10 милиони долари

Read more

Сенатот го поддржа Трамп: Едногласно гласаше за забрана на TikTok

Read more

Фудбал

Викендов почнува 30. сезона во македонската фудбалска лига

Read more

Вечер и утре продолжува Лигата на шампионите

Read more

Премиер лигата се враќа на три измени

Read more

„Ибра од Македонија“ ќе му даде нов живот на Јувентус

Read more

Спорт

Трагедија во Србија: Поранешен кошаркар на Црвена Ѕвезда почина на тренинг

Читај повеќе

Викендов почнува 30. сезона во македонската фудбалска лига

Читај повеќе

Вечер и утре продолжува Лигата на шампионите

Читај повеќе

Познати групите и календарот за турнирот во Струга

Читај повеќе
  • play_arrow

Ни Дончиќ не го спаси Далас од Клиперс

Читај повеќе

Премиер лигата се враќа на три измени

Читај повеќе
  • play_arrow

„Ибра од Македонија“ ќе му даде нов живот на Јувентус

Читај повеќе

Бартомеу инсистира дека Меси ќе се пензионира во Барса

Читај повеќе

Алексис раскина со Манчестер и потпиша договор со Интер

Читај повеќе