УЕФА ЛИГА НА ШАМПИОНИ 2020/21

Гризман разочаран од поразот на натпреварот со ПСЖ

Напаѓачот на Барселона, Антоан Гризман е многу разочаран по поразот од ПСЖ. Каталонците синоќа загубија на домашен терен со 4:1 во првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите и се пред елиминација.

„ПСЖ одигра одличен натпревар. И ние имавме шанси, но не реагиравме на најдобар начин. Ова дефинитивно не е впечаток што сакавме да го оставиме. Барселона требаше да одигра скоро совршен натпревар, но тоа не се случи. Ќе биде тешко да се постигнат четири гола на реваншот во Париз“, изјави Гризман за Sport.es.

Реваншот е закажан за 10 март на теренот на ПСЖ. 

реклама

Гејтс: Се ближи крајот на пандемијата

Read more

Најдобрите љубовни комбинации во хороскопот

Read more

Убавица на денот: Ноам Алон

Read more

Заев: Груевски да си дојде дома, оттука да коментира ако има што да каже

Read more

Фудбал

Анчелоти: Мислев се зафркаваат за Супер лигата

Read more

УЕФА ја разгледува можноста за забрана на Јувентус и Реал во евро-куповите следната сезона

Read more

Меси постави нов рекорд

Read more

Ибра потпишува нов договор со Милан

Read more
 

Спорт

Анчелоти: Мислев се зафркаваат за Супер лигата

Читај повеќе

УЕФА ја разгледува можноста за забрана на Јувентус и Реал во евро-куповите следната сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Дејвис го одигра првиот натпревар по повредата во февруари

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси постави нов рекорд

Читај повеќе

Ибра потпишува нов договор со Милан

Читај повеќе

Перес: Евролигата ја спаси кошарката

Читај повеќе

Чеферин: Сите ме разочараа, но Барса најмалку

Читај повеќе

Фудбалските лиги повторно пред прекин?

Читај повеќе
  • play_arrow

Пирова победа за МЗТ, Младост патува во полуфиналето

Читај повеќе