Гризман: Сите се надеваме дека Меси ќе остане

Напаѓачот на Барселона, Антоан Гризман, го коментираше можното заминување на Лионел Меси. Французинот рече дека се надева дека Меси ќе остане на „Камп Ноу“, а тоа е желба на останатите играчи на тимот.

– Се обидуваме да ги следиме новостите на оваа тема, но она што се случува е меѓу него и клубот. Се надеваме само дека Меси ќе остане. Информациите се многу различни, но не ги знаеме деталите. Во оваа фаза сум фокусиран на националниот тим, рече Гризман за L'Équipe.

Како што стана јасно вчера, Меси се предомисли и најверојатно ќе продолжи да игра за Барса. Вакви индиции даде неговиот татко Хорхе по неговиот состанок со претседателот на клубот Пеп Марија Бартомеу.

Аргентинецот не започна да тренира со тимот. Според неговиот договор, доколку не се појави на тренинг во период од 11 до 30 дена, ќе биде казнет со 25% од неговата плата. Каталонците се категорични дека би се разделиле од Меси само доколку некој ја плати неговата откупна клаузула од 700 милиони евра.

реклама

Фудбал

Лампард откри кој е за него подобар од Меси и Роналдо

Read more

Пирло: Овој Јуве е сѐ уште во изградба, Барса е многу пред нас

Read more

Барселона го доби дербито со Јувентус, Јунајтед му даде 5 гола на Лајпциг

Read more

Инѕаги: Сонував да урлам на мојот деби гол, ама се расплакав

Read more

Спорт

Брестовац го објави списокот на ракометари за претстојните квалификации

Читај повеќе

Лампард откри кој е за него подобар од Меси и Роналдо

Читај повеќе

Пирло: Овој Јуве е сѐ уште во изградба, Барса е многу пред нас

Читај повеќе
  • play_arrow

Барселона го доби дербито со Јувентус, Јунајтед му даде 5 гола на Лајпциг

Читај повеќе
  • play_arrow

Инѕаги: Сонував да урлам на мојот деби гол, ама се расплакав

Читај повеќе

Пандев и Несторовски минаа во наредното коло од Копа Италија

Читај повеќе

Јуве, Ливерпул и Манчестер во трка за исландски вундеркинд

Читај повеќе
  • play_arrow

Папу Гомес МВП за септември во Серија А

Читај повеќе

Проблеми за Лацио: Имобиле нема да игра вечер поради COVID-19

Читај повеќе