Гризман за Меси: Му даваш диња, а тој ја претвора во кавијар

Французинот ги негира сите шпекулации дека нема добар однос со Меси и воедно порача дека ужива да игра со него.

Антоан Гризман дојде во Барса летото 2019 година како големо засилување од Атлетико, но уште оттогаш во јавноста се шират галсини дека тој и Лео Меси не се согласуваат.

„Нашиот однос е добар, се согласуваме. Понекогаш и си праќаме пораки еден на друг, а на тренинг доста комуницираме“, вели тој за француски L'Equipe.

Даде одлична асоцијација на тоа дека и многу лош пас кон Меси не е пропаднат бидејќи Аргентинецот е толку добар што од пепел ќе направи куќа.

„На терен тој е играч со кого е многу лесно да се игра. Му даваш диња, а тој ја претвора во кавијар. Со него не го чувствуваме оној притисок дека може лошо да додадеме“.

„За време на играта работите одат само на подобро. Годинава беше малку покомплицирано бидејќи имавме доста повреди и игравме систем во кој не секој беше на својата позиција. Но, новата сезона ќе ја почнеме со засилувања и ќе бидеме подобри“, оптимист е Французинот.

Причината за неговото намуртено лице во Барселона ја објасни со сосема друга причина.

„Не бев среќен на почетокот од сезоната бидејќи не играв, не се чувствував важен. Навикнат сум да го играм секој натпревар, како и големите натпревари. Тажен сум и сега, нормално е кога ќе се загуби титулата во лигата, на пример“.

Посочи и еден пример од окромври лани кога на Ел Класико не доби шанса од првата минута. Влезе во игра дури во 81. минута, а Барса загуби со 1:3 среде „Камп Ноу“.

„Се најдов на клупата за резерви против Реал Мадрид. Многу се изнервирав кога ги видов соиграчите како се загреваат на терен, а јас седам до нив и гледам. Но, тоа е одлука на тренерот и мора да се прифати и да се направи сѐ што е можно за тој да го смени мислењето“.

реклама

Што е еректилна дисфункција и како се лекува овој проблем што ги мачи мажите?

Read more

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Кои се знаците дека ви недостасува железо во телото?

Read more

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Read more

Фудбал

КАЈГАНА во Букурешт: Ечи македонската химна, навивачите подготвени да ги бодрат „рисовите“

Read more

Како се сака националниот тим!

Read more

Македонскиот дрес најубав на ЕУРО во изборот на ESPN

Read more

Почна ЕУРО 2020, но економското влијание ќе биде ограничено

Read more
 

Спорт

КАЈГАНА во Букурешт: Ечи македонската химна, навивачите подготвени да ги бодрат „рисовите“

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Јелена Ѓоковиќ одушеви со навивањето за Ноле на дуелот со Надал

Читај повеќе
  • filter

Како се сака националниот тим!

Читај повеќе

Македонскиот дрес најубав на ЕУРО во изборот на ESPN

Читај повеќе

Почна ЕУРО 2020, но економското влијание ќе биде ограничено

Читај повеќе

Арнаутовиќ: Нè чека тежок натпревар, Македонците се квалитетни и со поддршка од целата нација

Читај повеќе

Англиската репрезентација „тежи“ 1,2 милијарди евра, колку вреди македонската?

Читај повеќе

Тричковски: Головите на Кипар - дополнителен мотив за ЕУРО

Читај повеќе
  • filter

Шведски полицаец ќе ни суди на дебито на ЕУРО

Читај повеќе