Гвинет Палтроу за својот 50-ти роденден позираше гола

Американската актерка Гвинет Палтроу позираше гола по повод својот јубилеен 50-ти роденден.

„Сакав да бидам гола и покриена со златна боја. Се чувствувам толку добро откако наполнив 50 години. Со овие фотографии сакам да ја покажам својата енергија и оптимизам“, порача таа.

Пред неколку дена таа на своите следбеници им порача дека воопшто не се чувствува како времето да минува и дека обожава како изгледа нејзиното тело.

„Моето тело е 'доказ' за сето она низ кое поминав досега. Косата ми е сива. Сонцето остави 'отпечатоци' секаде на мене. Ги прифатив моите брчки. Повеќе не чувствувам потреба да бидам совршена“, додаде.

На својот блог напиша дека сега започнува нова фаза од нејзиниот живот и дека ги признала сите свои грешки и научила многу од тоа искуство.

„За моите родители 50-тиот роденден изгледаше како пресметка со себе. За мајка ми тоа беше врвот на чудесното. Комбинација на раст, љубов и уметност“, објави.

реклама

Волстрит се тресе, инвеститорите стравуваат

Read more

Дали секое Светско досега било наместено?

Read more

Необичен знак за недостаток на витамин Б12

Read more

Мачка ја прекина прес-конференцијата на Бразил пред мечот со Хрватска

Read more

Филм & ТВ

Продолжението на „Avatar“ ги одушеви критичарите: Филмот е визуелна гозба

Read more

Како изгледа денес згодната и наивна Кенди од Two and a Half Men

Read more

Документарецот за Хари и Меган предизвика контроверзии: Ја мамат јавноста

Read more

Кијану Ривс откри кој е најтешкиот филм што го снимил досега

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Продолжението на „Avatar“ ги одушеви критичарите: Филмот е визуелна гозба

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Како изгледа денес згодната и наивна Кенди од Two and a Half Men

Читај повеќе
  • play_arrow

Документарецот за Хари и Меган предизвика контроверзии: Ја мамат јавноста

Читај повеќе
  • play_arrow

Главна вечер и затворање на годинашниот Таксират

Читај повеќе
  • play_arrow

Кијану Ривс откри кој е најтешкиот филм што го снимил досега

Читај повеќе
  • play_arrow

Роберт Дауни Џуниор: Татко ми ме навлече на дрога кога имав 8 години

Читај повеќе
  • play_arrow

Принцот Хари се плашел дека жена му ќе заврши како принцезата Дијана

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина актерката Кирсти Али

Читај повеќе
  • play_arrow

Spotify откри кои се најслушани песни во 2022

Читај повеќе