Гвинет Палтроу за својот 50-ти роденден позираше гола

Американската актерка Гвинет Палтроу позираше гола по повод својот јубилеен 50-ти роденден.

„Сакав да бидам гола и покриена со златна боја. Се чувствувам толку добро откако наполнив 50 години. Со овие фотографии сакам да ја покажам својата енергија и оптимизам“, порача таа.

Пред неколку дена таа на своите следбеници им порача дека воопшто не се чувствува како времето да минува и дека обожава како изгледа нејзиното тело.

„Моето тело е 'доказ' за сето она низ кое поминав досега. Косата ми е сива. Сонцето остави 'отпечатоци' секаде на мене. Ги прифатив моите брчки. Повеќе не чувствувам потреба да бидам совршена“, додаде.

На својот блог напиша дека сега започнува нова фаза од нејзиниот живот и дека ги признала сите свои грешки и научила многу од тоа искуство.

„За моите родители 50-тиот роденден изгледаше како пресметка со себе. За мајка ми тоа беше врвот на чудесното. Комбинација на раст, љубов и уметност“, објави.

реклама

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Read more

Филм & ТВ

Фановите го избраа најомразениот лик од ТВ-серии

Read more

Ема Стоун ветува екцентрична изведба во новиот филм Poor Things

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Бредли Купер со задоволство повторно би глумел во франшизата The Hangover

Read more
 

Сцена

Фановите го избраа најомразениот лик од ТВ-серии

Читај повеќе
  • play_arrow

Ема Стоун ветува екцентрична изведба во новиот филм Poor Things

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Бредли Купер со задоволство повторно би глумел во франшизата The Hangover

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со Barbie

Читај повеќе

Македонската претставничка на детската Евровизија, Тамара Грујеска, заврши на 12-то место

Читај повеќе

Бредли Купер откри каде ги поминува празниците и со тоа ги изненади сите

Читај повеќе

Поранешна манекенка го тужи Ексл Роуз за сексуален напад од пред 34 години

Читај повеќе

Кој би го препознал како студент денес еден од најдобите актери во историјата?

Читај повеќе