Harley-Davidson откри важен датум

Целиот настан ќе се пренесува во живо на официјалната веб-страница на американскиот гигант.

 

Harley-Davidson ќе ја објави својата линија на мотоцикли за 2023 година на 18 јануари, а потоа ќе ги дознаеме деталите поврзани со прославата на 120-тиот роденден на компанијата, пишува MotoBerza.

Јохан Сејц, претседател и извршен директор на Harley-Davidson, рече дека се надева дека сите фанови на брендот ќе учествуваат во славењето на богатото наследство на компанијата.

„Во 2023 година славиме 120 години постоење, па таа годишнина ќе ја искористиме за да му оддадеме почит на нашето богато наследство. Ќе го прославиме нашиот роденден со нашите фанови и јавачката заедница, притоа откривајќи ги и најновите понудени мотоцикли.

Ги повикувам сите да се придружат на нашата прослава и откривањето на новата моделска линија“, нагласи Чајц.

Иако Harley-Davidson сè уште не ја откри листата на новитети, неодамнешните извештаи сугерираат дека ќе ги вклучува Fat Bob 114, Heritage Classic 114, нова Nightster варијанта, нова CVO серија, а можеби и нов модел Icon.

Меѓу новитетите можеше да се најде и модел од 350 кубика, произведен во Кина. Ова го откриваат податоците достапни од Агенцијата за транспорт на САД.

Тагови
реклама

Нови шокантни детали од Ковачки: Безбеден град го лоцирал возилото со кое била киднапирана Вања во Маџари и кај хотелот Палас

Read more

Пет автомобили кои нема да ја дочекаат 2024 година

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Read more

Мотори

Прекрасниот скутер на Honda се врати и е електрифициран за XXI век

Read more

Harley-Davidson откри важен датум

Read more

AMB 001 Pro е новиот мотоцикл на Aston Martin

Read more

Ducati го претстави својот прв електричен мотоцикл

Read more
 

Автомобили

  • play_arrow
  • filter

Се гради друмско чудовиште побрзо од модерната Формула 1

Читај повеќе

Porsche наводно тестира хибриден V4 на моделот 911

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа колекција автомобили вредна над 100 милиони долари?

Читај повеќе

Volkswagen наместо откази дели решенија за предвремена пензија

Читај повеќе

Пет автомобили кои нема да ја дочекаат 2024 година

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Mercedes има ново спортско купе: Дебитираше CLE 53

Читај повеќе

Dacia Duster не се откажува од моторите со внатрешно согорување

Читај повеќе

Првиот електричен автомобил на Xiaomi влезе во производство

Читај повеќе
  • play_arrow

Жената без која Mercedes каков што го знаеме немаше да постои

Читај повеќе