„А Hidden Life“: Новиот филм на Теренс Малик

Љубителите на филмот ги израдува веста за објавениот трејлер за филмот „A Hidden Life“, новото остварување на американскиот режисер, Теренс Малик. Филмот ќе се прикажува во киносалите од декември.

Главниот лик е Австриецот Франц Јегерстатер, кој обил да биде регрутиран во војската на нацистите. Приказната е сместена во 1938 година, за време на Втората светска војна. Франц е побожен, семеен селски човек кој се грижи за градината и стоката. Без оглед на сè, тој не сака да замине со војската затоа што не сака да убива невини луѓе. Тој е тврдоглав и има свое мислење и став.

реклама

Филм & ТВ

Србите од 1 јули ќе може да одат во кино

Read more

[КАЈГАНА препорака] Зошто треба да ја гледате серијата „Blindspot“?

Read more

Кијану Ривс е „виновен“ за името на John Wick

Read more

Објавен трејлерот за трилер драмата „Run With The Hunted“

Read more

Нови видеа

play_arrow

Домашни бургер лепчиња без јајца – и не ви треба рерна за печење

Read more
play_arrow

Осврт на „Музеј на невиноста“ од Орхан Памук

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за видеоиграта Project Cars 3

Read more
play_arrow

5 рецепти за крофни

Read more
play_arrow

Фејл компилација: Матуранти 2020

Read more
play_arrow

Како да го избришете профилот на Zoom?

Read more
play_arrow

Идеја за појадок: Вкусен тост со авокадо

Read more
play_arrow

Утрински стомачни на празен стомак

Read more
play_arrow

10 најскапи откази на фудбалски менаџери

Read more
play_arrow

Гејмерски рекорди кои најверојатно никогаш нема да бидат срушени

Read more
play_arrow

Каролина Куркова ги споделува домашните рецепти за убавина

Read more
play_arrow

Колку протеини треба да внесувате дневно?

Read more