„А Hidden Life“: Новиот филм на Теренс Малик

Љубителите на филмот ги израдува веста за објавениот трејлер за филмот „A Hidden Life“, новото остварување на американскиот режисер, Теренс Малик. Филмот ќе се прикажува во киносалите од декември.

Главниот лик е Австриецот Франц Јегерстатер, кој обил да биде регрутиран во војската на нацистите. Приказната е сместена во 1938 година, за време на Втората светска војна. Франц е побожен, семеен селски човек кој се грижи за градината и стоката. Без оглед на сè, тој не сака да замине со војската затоа што не сака да убива невини луѓе. Тој е тврдоглав и има свое мислење и став.

реклама

Филм & ТВ

Награди Еми 2020: Без црвен тепих, гламур во пижами

Read more

Премиера на „ТМ“ – македонскиот филм снимен со 0 денари буџет

Read more

Дали Том Харди е новиот Џејмс Бонд?

Read more

Ова е најомилениот филмски лик на сите времиња

Read more

Нови видеа

play_arrow

Рецепт на денот: Лазања со пилешко месо

Read more
play_arrow

Најголемите изненадувања на секое Светско досега

Read more
play_arrow

Трки од соништата - што сѐ можат „ѕверките“ на McLaren?

Read more
play_arrow

Топ 10 најпреценети трансфери направени летово

Read more
play_arrow

Пет знаци кои откриваат дека некој е на стероиди

Read more
play_arrow

Направете сами: Пилешки прсти со KFC шмек

Read more
play_arrow

Топ 5 новитети во iOS 14 за iPhone кои мора да ги пробате

Read more
play_arrow

Зошто одеднаш Израел почна да си подава рака со арапските земји?

Read more
play_arrow

Огромен скелет од Т-Рекс се продава на аукција

Read more
play_arrow

Топ 10 најдобри сцени од „Stranger Things“

Read more
play_arrow

Кози ѝ пркосат на гравитацијата качувајќи се по брана

Read more
play_arrow

Фитнес експерт до почетници во вежбањето: Учете од моите грешки

Read more