HIIT тренинг за брзо слабеење со Ентони Балдузи

М.С.
/ 20.05.2020 / 19:25

Бројни истражувања покажаа дека HIIT, интервален тренинг со висок интенизтет, е најдобар за согорување на калории во краток период. Калориите се топат во текот на тренингот, но и после него. Интервалниот тренинг го менува метаболизмот и донесува психолошки промени кои долгорочно се корисни за губење на килограмите.

Филозофијата на овој систем е да ги правите вежбите брзо со кратки интервали на пауза, па со тој интензитет согорувате повеќе калории во помалку време, споредено со традиционалните вежби.

HIIT тренингот ги поттикнува работата на метаболизмот, топењето на мастите и градењето мускули.

Доктор Ентони Балдузи ќе ви покаже како изгледа овој вид на тренинг кој може да го практикувате во домашни услови. Не ви е потребна никаква опрема.

Remote video URL
реклама

Ја избричи брадата по 10 години и ја шокираше сопругата

Read more

Хороскопски знаци во кои се родени мажите со најтежок карактер

Read more

Филипче: Дел од граѓаните не се придржуваат до мерките, па и не веруваат дека вирусот постои

Read more

Светот има ново жариште – земја каде за многу луѓе физичката дистанца е невозможна

Read more

Фит

Побрзо се слабее ако секогаш вежбате во исто време

Read more

За сериозни: „Spartacus“ вежби за обликување тело

Read more

Кардио вежби за на дождлив ден

Read more

HIIT тренинг за брзо слабеење со Ентони Балдузи

Read more

Магазин

  • play_arrow

Ја избричи брадата по 10 години и ја шокираше сопругата

Читај повеќе

Џ.К. Роулинг најави нова книга за деца

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете како да направите прекрасна градина на покривот на вашата зграда

Читај повеќе

Хороскопски знаци во кои се родени мажите со најтежок карактер

Читај повеќе

Предлог за ручек: Мусака со спанаќ

Читај повеќе

Шест намирници кои го прочистуваат црниот дроб

Читај повеќе
  • play_arrow

Корона-робот дезинфицира по индиските улици

Читај повеќе

Експертите се против заштитни маски за деца под две години

Читај повеќе

СЗО ги прекина тестирањата на хидрохлорокин како можна терапија за COVID-19

Читај повеќе