Honor го претстави новиот телефон

Honor претстави нов модел на телефон - Honor Play 20 Pro.

Honor го претстави „обичниот“ Play 20 во април 2021 година.

Pro доаѓа со подобри спецификации. Новиот модел има 6,53-инчен OLED дисплеј, со резолуција на екран FHD +, спектар на бои DCI-P3, сензор за отпечатоци од прст во екранот и предна камера од 16MP за селфи и видео повици.

Има четири камери на задната страна на телефонот.

Системот се состои од 64MP главен сензор, 8MP ултра широк, 2MP макро и 2MP сензор за длабочина.

URL

Осум-јадрениот чипсет MediaTek Helio G80 работи со Play 20 Pro и има 8 GB RAM меморија. Во однос на просторот, има 128 GB простор за складирање.

Телефонот се полни до 100% за 65 минути, благодарение на батеријата од 3800mAh, со поддршка за брзо полнење од 22,5W.

Во моментов чини околу 270 долари во Кина.

реклама

Избрани 31 градоначалник во првиот круг, ВМРО-ДПМНЕ со најмногу победници

Read more

Малолетната ќерка на Хајди Клум позираше со разголени гради за Rollacoaster

Read more

Апасиев: Имаме советници во над 30 општини

Read more

Кање со бизарна маска се појави на свадба кај синот на најбогатиот човек во светот

Read more

Мобилни

Како ќе изгледа Samsung Galaxy S22 Ultra?

Read more

Како ќе изгледа првиот смартфон на преклоп на Oppo?

Read more

Познато кога ќе биде претставен новиот смартфон на Huawei

Read more

Како да го лоцирате вашиот iPhone кога е исклучен?

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Израелски нуркач откри крстоносен меч стар 9 века

Читај повеќе

Дали треба да бегаме во вселенски колонии или да ја спасуваме Земјата?

Читај повеќе
  • filter

Како ќе изгледа Samsung Galaxy S22 Ultra?

Читај повеќе
  • play_arrow

Првата мисија до Јупитеровите Тројанци ќе ги открива тајните за раѓањето на Сончевиот Систем

Читај повеќе

Оштетување на мозокот и стареење: Што друго им се случува на астронаутите во вселената?

Читај повеќе

Кислородот ќе исчезне пред водата - крај на Земјата каква што ја знаеме

Читај повеќе

Facebook отвора 10.000 работни места во ЕУ заради создавање на метавселена

Читај повеќе

Метрото во Москва ќе се плаќа преку систем за препознавање лица

Читај повеќе

Пилула против корона до крајот на годината? Сиромашните земји изгледа пак ќе извисат

Читај повеќе