Honor го претстави смартфонот V40 5G

Honor го претстави својот прв смартфон откако ја напушти компанијата Huawei.

Се работи за флегшипот Honor V40 5G кој се продава на кинескиот пазар, но наскоро ќе биде достапeн и на глобалниот пазар.

V40 5G има 6,72-инчен ОLED екран со резолуција 2.676х1.236 пиксели и фреквенција на освежување од 120 Hz, a го движи MediaTek Dimensity 1000+ процесор.

Позади се наоѓа главната камера од 50 MP, а уредот го напојува батерија од 4.000 mAh која поддржува безжично полнење. До 100% се полни за 35 минути. Позади има уште две камери, ултраширока од 8 и макро од 2 MP. Селфи камерата има 16 MP.

Honor V40 5G со 8 GB RAM и 128 GB интерна меморија чини околу 455 евра, додека верзијата со 256 GB меморија чини околу 505 евра.

Тагови
реклама

Кои здравствени проблеми ги имаат мажите поради нередовен секс?

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Како изгледа животот во Јакутија на -50 степени Целзиусови?

Read more

Прв воздушен напад на САД по наредба на Џо Бајден, 17 загинати

Read more

Мобилни

Xiaomi ги претстави Redmi K40, K40 Pro и K40 Pro+

Read more

Pixel Fold на Google пристигнува годинава

Read more

Сè што треба да знаете за Samsung Galaxy A12

Read more

Конечно: Вака изгледа смартфонот на преклоп Huawei Mate X2

Read more
 

Гик

  • play_arrow
  • filter

Xiaomi ги претстави Redmi K40, K40 Pro и K40 Pro+

Читај повеќе

Blue Origin го одложи првиот лет на ракетата New Glenn

Читај повеќе

Pixel Fold на Google пристигнува годинава

Читај повеќе
  • play_arrow

Што знаеме за дрон-хеликоптерот на Марс?

Читај повеќе

Паметен град? Не благодарам: Граѓаните одбија да бидат „лабораториски глувци“

Читај повеќе

Хакирана лабораторијата на Оксфорд каде се истражува коронавирусот

Читај повеќе

PlayStation 5 добива нов џојстик

Читај повеќе

„Паднаа“ Instagram и Messenger

Читај повеќе
  • play_arrow

Што пишува во декодираната тајна порака на роверот што слета на Марс?

Читај повеќе