Honor ќе го претстави новиот смартфон Play 4 Pro

Honor утре ќе го претстави смартфонот Play 4 кој ќе има една необична спецификација.

Менаџерот на Honor во Кина потврди дека Play 4 ќе има сензор за детекција на телесна температура што е ретка спецификација на постоечките уреди и ќе биде многу корисна во време кога владее пандемијата со новиот коронавирус.

Honor Play 4 Pro ќе има Kirin 900 процесор и 8 GB RAM. Го користи оперативниот систем Android 10 s EMUI 10, без услугите на Google. Го напојува батерија од 4.200 mAh, а доби 6,57-инчен екран со резолуција од 2.400х1.080 пиксели.

Има задни камери од 40 и 8 мегапиксели, а предните камери имаат 32 и 8 MP. Уредот поддржува 5G мрежа.

Тагови
реклама

Времеплов: Каде е, што прави најубавата собирачка на топчиња?

Read more

Следи нов Чернобил ако Азербејџан ги оствари заканите против Ерменија

Read more

Три хороскопски знаци во кои се раѓаат најголемите женкари

Read more

Филипче се сретна со сестрите од Инфективна, кои поднесоа барање за отказ

Read more

Мобилни

Ова се просечните цени на телефони и најпопуларните производители

Read more

Откриени детали за новите Xiaomi Mi 10T и Mi 10T Pro

Read more

Ова се сите Android телефони што поддржуваат безжично полнење

Read more

Samsung го најави новиот модел Galaxy A72 со 5 задни камери

Read more

Гик

  • filter

Што сè ново ќе претстави Google вечерва, освен Pixel 5?

Читај повеќе

Блокиран Twitter профилот на унгарската Влада

Читај повеќе

Под површината на Марс се откриени солени езера

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за новата видеоигра „Assassin’s Creed Valhalla“

Читај повеќе

Тоалет вреден 23 милиони долари летна во вселената

Читај повеќе

Ова се просечните цени на телефони и најпопуларните производители

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да снимате подолги видеа на Instagram Reels?

Читај повеќе
  • filter

Откриени детали за новите Xiaomi Mi 10T и Mi 10T Pro

Читај повеќе

Чао FarmVille: Омилената Facebook игра заминува во историјата

Читај повеќе