Љубов и секс

Хороскопски знаци кои (не) простуваат неверство

22. октомври 2019 - 11:41 | М.С.

Многумина од вас се нашле во ситуација кога треба да одлучат дали треба да бидат во љубовна врска со поранешниот партнер. Доколку станува збор за неверство, самите треба да процените дали вреди да простите или никогаш повеќе да не ја обновите врската и да продолжите понатаму.

Кои хороскопски знаци најлесно простуваат неверство?

Хороскоскопските знаци кои најлесно простуваат неверство се РибаРак, Вага, Скорпија.

Риба

Рибите, со нивната изразена емотивност, ја занемаруваат нивната гордост заради љубовта. Тие се романтичари кои мислат дека судбината ги спојува со поранешната љубов.

Иако имаат многу причини за да го простат неверството, хороскопот вели дека Овнот, Бикот, Водолијата и Стрелецот никогаш не гледаат назад.

Тие се немилосрдни кога е во прашање неверството и нема да се помират со фактот дека биле заменети со некој друг/а.

Кога еднаш ќе стават крај, тоа поглавје е завршено.

Близнаците, Девицата, Јарецот и Лавот се попустливи до одреден степен. Постои можност да му простат на партнерот, доколку тој навистина се труди и им посветува повеќе внимание од порано.

Коментирај