Љубов и секс

Хороскопски знаци кои никогаш не ги изневеруваат партнерите

16. мај 2019 - 15:06 | Б.С.Б.

Луѓето имаат различни принципи кога станува збор за верноста во врската. Некои не ни помислуваат на неверство, додека други без грижа на совеста се впуштаат во прељуба.

Во хороскопот се издвојуваат три знаци кои имаат карактеристики на верни личности, кога станува збор за неверството.

Јарец

Јарците ги бие глас дека се најверен и најискрен знак, пред партнерот не кријат ништо. Истото го очекуваат за возврат, неверство не простуваат. На прво место им е искреноста, а неверството го сметаат за една од најлошите лаги.

Девица

Девиците се познати по тоа што играат по правилата, па неверството не се вклопува во нивниот животен стил. И за нив прељубата е нешто што не може да се прости. Освен што се верни, тие секогаш се подготвени да направат сè за луѓето кои ги сакаат, без да ги кршат договорите и ветувањата.

Рак

Раковите тежнеат кон стабилна и емотивна врска, полна со љубов. Во неа нема место за неверство. Кога ќе се вљубат тоа е за навек и секогаш размислуваат долгорочно, бидејќи се во потрага по личност со која ќе изградат дом и ќе основаат семејство. За саканата личност се подготвени да направат сè, а истото го очекуваат и за возврат бидејќи и самите се желни за внимание.

Коментирај