Ракомет
ЕХФ ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО ВО РАКОМЕТ 2020

Хрватска ја победи Норвешка во последен момент

24. јануари 2020 - 20:30 | М.С.

Хрватска ја победи Норвешка (29:28) и се пласираше во финалето на Европското првенство во ракомет.

Ракометарите ја победија Норвешка по две продолженија во полуфиналето во Стокхолм.

Жељко Муса беше стрелецот на голот кој го постигна пет секунди пред крајот на натпреварот.

Хрватска ќе игра во финалето во недела во 16:30 часот против Шпанија или Словенија.

Коментирај