HTC на 28 јуни ќе го претстави смартфонот Viverse со VR и AR технологија

HTC нема претставено паметен телефон долго време, а уште подолго не сме виделе ниту еден flagship. Но, тоа наскоро ќе се промени.

HTC се подготвува за настанот што има намера да го одржи на 28 јуни, а на кој ќе претстави нов смартфон. Се шпекулира дека станува збор за уред фокусиран на VR и AR технологијата со длабока интеграција на сопствената метаверзна платформа со отворен код на HTC наречена Viverse. Телефонот требаше да биде претставен во април, но тоа не се случи поради проблеми во синџирот на снабдување.

Засега малку се знае за претстојниот уред. Познато е само дека ќе ги поддржува Vive Flow VR слушалките и дека би можел да ја поддржува апликацијата AR.

HTC наводно се здружил со Taiwan Mobile, Chunghwa Telecom и FarEasTone за да го продаде својот нов паметен телефон во нивното портфолио на производи.

Тагови
реклама

Бритни Спирс повторно се разголи на Instagram, обожавателите се загрижени

Read more

Анален секс за почетници: 13 прашања кои секогаш сте сакале да ги поставите

Read more

Колапс на доларот: Многумина го предвидуваат, но никако да се случи

Read more

Картаполов без кочници: Кажете што се случува на фронтот, Русите не се глупави

Read more

Мобилни

Infinix Zero Ultra се полни од од 0 до 100%  за 12 минути 

Read more

Функциите на камерата од серијата Xiaomi 12T носат корисничко искуство какво што не сте виделе досега

Read more

Xiaomi ги претстави 12Т и 12Т Pro

Read more

Откриени нови детали за серијата Galaxy S23 на Samsung

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Снупи ќе патува до Месечината

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Фудбалерка ја има највисоката оценка на FIFA 23

Читај повеќе
  • play_arrow

Infinix Zero Ultra се полни од од 0 до 100%  за 12 минути 

Читај повеќе

Закерберг, фала ти многу: Рекламите доаѓаат и на профилите на Instagram

Читај повеќе
  • filter

Функциите на камерата од серијата Xiaomi 12T носат корисничко искуство какво што не сте виделе досега

Читај повеќе

Нуркање: Кратка историја за изумот дизајниран за потребите на шпанската Круна

Читај повеќе

Никол Мен стана првата жена со домородно потекло која отпатува во вселената

Читај повеќе
  • play_arrow

Турците први во светот имаат брод без екипаж за електронско војување

Читај повеќе
  • filter

Секојдневните задачи стануваат едноставни со новите Xiaomi AIoT производи

Читај повеќе