Httpool се ребрендира во Aleph за да го зајакне меѓународниот развој на огласувачите и брендовите

Aleph Group, Inc., екосистем од локални дигитални експерти и технолошки
потпомогнати решенија, ја започнува својата „One Brand’ иницијатива, обединувајќи ги своите уникатни брендови, заедно со Httpool на Aleph- под заедничко име Aleph.
Aleph, познат по своето динамично дигитално огласување и технолошки - водени решенија, со
задоволство ви го најавува проширувањето на својата „One Brand“ иницијатива на Балканот.
Овој стратешки потег е дел од посветеноста на Aleph за обединување на своите глобални
брендови, поттикнувајки го меѓународниот раст и зајакнувањето на партнерствата со
индустриските гиганти како Microsoft и Pinterest, меѓу другите значајни платформи.

Проширување на присутноста базирана на цврсти темели:
Httpool на Aleph е присутен на пазарот повеќе од 20 години како лидер во индустријата за
медиумско претставување, градејќи го својот кредибилитет преку одржување на партнерски
односи низ повеќе декади, а сега, преку „One Brand” иницијативата на Aleph која веќе доби
глобален карактер, Httpool на Aleph, постапно станува Aleph и ќе продолжи да го шири, своето
и онака јако присуство во регионот, и да го зајакне своето место нудејќи им на постоечките и
нови клиенти, повеќе можности да го освојат целниот пазар, но и да се прошират на нови
пазари во Европа и светот. Иницијативата е осмислена да задоволи различни економски
можности на 12-те пазари во регионот. Компанијата, неодамна обзнани за соработката со
Microsoft, Pinterest и други, образложувајќи ја својата посветеност во обезбедувањето на
иновативни решенија за огласување, локална поддршка за агенциите и огласувачите и за
можноста да се прилагодат на побарувањата на различните пазари.

Идно докажување преку разноликост:
Балканското разнолико економско сценарио, нуди уникатни предизвици и можности.
Регионалната стратегија на Aleph се фокусира на разновидност, уверувајќи во флексибилност и прилагодување во оваа динамична средина. „One Brand“ иницијативата не е само
ребрендирање, туку и чекор напред кон можноста флексибилната мрежа на Aleph да им даде
неспоредливо поголем пристап до нов, глобален аудиториум, а во меѓувреме и нови бизнис
можности на локалните огласувачи и брендовите.

Придобивки за локалните пазари:
Во рамките на Aleph како еден бренд, нашите партнери на Балканот ќе имаат придобивки од
глобалното искуство на Aleph за дигитално огласување, подобра соработка кога се насочуваат
и шират на нови пазари и пристап до поширока понуда на услуги, како што е Aleph Payments,
услугите за прекугранични плаќања на компанијата и услугите за одложено плаќање. Со овој
иновативен пристап, Aleph ја поедноставува сложеноста на фактурирањето во многу
национални валути низ регионот.
Оваа иницијатива ќе му помогне на Aleph да го надгради видливиот напредок, направен
неодамна. Од 2021 групацијата се прошири од 90 на повеќе од 130 пазари, сега,
распространети на пет континенти; опслужувајќи повеќе од 45 партнери со посветен тим на
дигитални експерти ширум светот. Преку својот глобален досег, локалното познавање и
прилагодливи решенија, Aleph им помага на клиентите да влезат на нови пазари на
економичен начин и со намален ризик што го придружува меѓународното ширење на
компаниите.

Едукација и Економски раст:
Клучен дел од стратегијата на Aleph е Digital Ad Expert иницијативата, едукациска платформа
што има за цел да создаде економски можности преку дигиталното огласување. Со скоро
600.000 активни корисници и преку 75.000 сертифицирани студенти ширум светот, посветени
сме на усовршување на уште милиони до 2029, во согласност со целите на Светската Коалиција
за Едукација на УНЕСКО. Овој образовен обид ја нагласува визијата на Aleph за помагање на
економскиот и професионален развој во областа на дигиталното огласување.

Обединета иднина:
„Иницијативата „One Brand“ е повеќе одошто стратегија за ребрендирање; тоа е декларација
за нашиот иновативен дух и посветеност за професионалниот развој на нашите партнери и
клиенти на Балканот“, рече Јане Бајалџиев, Управител на Aleph во Република Северна
Македонија. „ Поставуваме основа за во иднина, каде нашата стручност на глобално ниво и
локалните познавања ќе се соединат во создавање најдобра вредност и можност за напредок
во регионот“.

*Промотивен текст

реклама

Најточниот хороскоп за март: Кој знак сте во Словенскиот зодијак?

Read more

Карлсон: Американски шпиони ме следеа низ Москва, се сретнав и со Сноуден

Read more

Балканот е во мапата за „Руски свет“

Read more

Кога предозирањето со витамин Д може да биде фатално?

Read more

Бизнис

Доларот стабилен, цените на нафтата во пад

Read more

Зошто богаташите масовно продаваат акции?

Read more

Како Германија ќе го решава проблемот со недостиг на работници?

Read more

Русија ќе забрани извор на бензин  - 6 земји ќе бидат изземени

Read more
 

Вести

Балканот е во мапата за „Руски свет“

Читај повеќе

46-годишен скопјанец загина во сообраќајка кај Кичево, дете е тешко повредено

Читај повеќе

Документ од 2022 открива кои биле условите на Путин за мир

Читај повеќе

Левица објави: Ванковска собра 10.000 потписи

Читај повеќе

Таткото на Коста ја префрла вината и бара почит на судењето за масакрот во „Рибникар“

Читај повеќе

Стружанец нападнал медицинска сестра оти му рекла да ја изгасне цигарата

Читај повеќе

На 30 хонорарци им се прекинати договорите во МКЦ по доаѓањето на Бени Шаќири

Читај повеќе

Променливо облачно време со услови за краткотраен локален дожд

Читај повеќе

Митева: Ако Османи се жали дека не може да преживее со 125.000 денари плата, како ли ќе преживеат 99% од граѓаните

Читај повеќе