Huawei го претстави P40 lite

Huawei го претстави својот нов смартфон – Huawei P40 lite.

Новиот уред на Huawei пристигнува пред долгоочекуваниот Huawei P40.

Одиме со ред:

- Екранот IPS е со дијагонала од 6,4-инчи и резолуција од 2.310Х1.180 пиксели

- RAM меморијата изнесува 6 GB, a внатрешната меморија 128 GB

- Има батерија од 4.200 mAh

-Телефонот го придвижува чипсет Kirin 810.

Huawei P40 lite има четири задни камери – предната главна камера има 48MP, ултрашироката камера има 8 MP, додека Bokeh и макро објективите имаат по 2 MP.

Сè уште не е позната цената, но продажбата ќе започне во првата половина на април.

реклама

Филипче: Се координираме со соседите за отворање на границите, најверојатно нема да се бараат тестови

Read more

Познато од кои делови на Скопје се денешните новозаразени

Read more

Секси среда

Read more

Кривични пријави за наставници од ОУ „Кузман Шапкарев” кои издале лажни свидетелства

Read more

Мобилни

Како би можело да изгледа Galaxy Note 20?

Read more

Xiaomi подготвува смартфон на преклоп со ротирачки камери?

Read more

Познато кога ќе биде претставен Samsung Galaxy Note 20

Read more

Samsung го претстави Galaxy S20 Tactical Edition наменет за војници

Read more

Гик

  • play_arrow

SpaceX и НАСА лансираат астронаути во вселената, следете во живо

Читај повеќе
  • filter

Lenovo ги претстави таблетите Yoga Duet 7i и IdeaPad Duet 3i

Читај повеќе
  • play_arrow

Седум нови видеоигри кои со нетрпение ги очекуваме во јуни

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Realme X3 Superzoom наскоро пристигнува на европскиот пазар

Читај повеќе

Пред НАСА: Кина во јули ќе го лансира првиот ровер на Марс

Читај повеќе

НАСА бара доброволци кои ќе поминат 8 месеци во руска лабораторија

Читај повеќе
  • filter

Како би можело да изгледа Galaxy Note 20?

Читај повеќе
  • filter

Xiaomi подготвува смартфон на преклоп со ротирачки камери?

Читај повеќе
  • play_arrow

Видеоиграта Valorant пристигнува на 2 јуни

Читај повеќе