Hyundai ја објави првата фотографија од новиот Santa Fe

Новиот Santa Fe ќе се нуди во комбинација со plug-in хибриден погон.

Од Hyundai го подготвија новиот Santa Fe за кој велат дека е темелно редизајниран модел од четвртата генерација, но се чини дека од јужнокорејската автомобилска компанија отидоа чекор понатаму бидејќи овој SUV е базиран на нова платформа.

На првата официјална фотографија на Hyundai е откриено лицето на новиот Santa Fe на кој се истакнуваат дизајнираните дневни ЛЕД светла, а на новата платформа овој SUV ќе се понуди со повеќе погонски опции, меѓу кои е и plug-in хибридна верзија.

Од Hyundai истакнуваат дека новата платформа ќе го направи Santa Fe да биде посигурен и побезбеден автомобил, а првите примероци во европските продажни салони ќе пристигнат во септември.

Тагови
реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more

Италија забрани влез од 13 земји

Read more

Од денеска скопјани ќе се возат во нови автобуси

Read more

Авто новости

Ares Design го претстави суперавтомобилот Panther ProgettoUno

Read more

Lamborghini го претстави најмоќниот модел досега

Read more

Mazda ја претстави „тројката“ која развива 250 КС

Read more

Suzuki Across или Toyota RAV4?

Read more

Автомобили

 • filter

Ares Design го претстави суперавтомобилот Panther ProgettoUno

Читај повеќе
 • filter

Lamborghini го претстави најмоќниот модел досега

Читај повеќе
 • play_arrow
 • filter

Audi го претстави концептот за новото електрично купе

Читај повеќе
 • play_arrow
 • filter

Mazda ја претстави „тројката“ која развива 250 КС

Читај повеќе
 • play_arrow

Nissan со тизер го најави електричниот кросовер Ariya

Читај повеќе
 • play_arrow
 • filter

Suzuki Across или Toyota RAV4?

Читај повеќе
 • filter

Луксуз и комфор: Bentley го претстави освежениот Bentayga

Читај повеќе
 • filter

Volkswagen го освежи својот најпродаван SUV

Читај повеќе

Откажан Саемот за автомобили во Женева за 2021 година

Читај повеќе