Hyundai објави тизери за електричниот SUV Ioniq 5

Компанијата Hyundai објави тизери за електричниот SUV кој ќе биде претставен во февруари.

Се работи за моделот Ioniq 5 кој Hyundai го најавува со 3 нови тизери. Автомобилот е базиран на новата E-GMP платформа и изгледа поатрактивно во однос на актуелниот хетчбек.

Автомобилот има индивидуални светлосни елементи на предната и на задната страна. На предната страна на автомобилот има 4 дневни светла во облик на буквата „U“, а четирите задни светла имаат правоаголна форма.

Со 5-минутно полнење на батеријата ќе може да се поминат 100 километри, а 100% полната батерија овозможува домет до 550 км.

Hyundai ќе го претстави Ioniq 5 во февруари, а продажбата започнува во текот на годината.

Тагови
реклама

Спасовски: Во Вевчани не се случи ништо спектакуларно, сакаа инцидент и сензационалност

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

И Меколи Калкин сака да го избришат Трамп од „Home Alone 2“

Read more

Програмер има уште две шанси да ја погоди лозинката за сметка со 240 милиони долари

Read more

Авто новости

Потполно новата Lada Niva пристигнува во 2024 година

Read more

Се бара повлекување на 158.000 автомобили на Tesla поради дефект

Read more

Fiat Panda Cross е најдобриот кросовер за 2020 година

Read more

Како изгледа испораката на Bugatti Divo, вреден 5,4 милиони долари?

Read more
 

Автомобили

Потполно новата Lada Niva пристигнува во 2024 година

Читај повеќе

Се бара повлекување на 158.000 автомобили на Tesla поради дефект

Читај повеќе
  • filter

Fiat Panda Cross е најдобриот кросовер за 2020 година

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа испораката на Bugatti Divo, вреден 5,4 милиони долари?

Читај повеќе
  • play_arrow

Леброн Џејмс го претстави новиот електричен Hummer

Читај повеќе
  • filter

Враќање на легендата: Дали би возеле „рено четворка“ на струја?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Погледнете што сѐ може да направи дигиталниот кокпит на Samsung

Читај повеќе
  • filter

Hyundai објави тизери за електричниот SUV Ioniq 5

Читај повеќе

Продажбата на Renault во светот лани опадна за 21,3 отсто

Читај повеќе