УЕФА ЕУРО 2020

И Барела заврши на тетоважа

Уште еден момент од ЕУРО 2020 стана овековечен во вид на тетоважа, и повторно италијански потег.

Откако влечењето на Џорџо Кјелини врз Бујако Сака стана тетоважа, сега иста чест доби и фамозната појава на Николо Барела по враќањето дома.

Имено, играчот од средниот ред на Интер со пијалок во раката и наочари за сонце го имитираше Метју Бродерик како Ферис Бјулер во познатиот филм „Ferris Bueller's Day Off“ од 1986 година за време на приемот на репрезентацијата кај претседателот Серџо Матарела и премиерот Марио Драги.

URL

Снимката веднаш стана вирална на социјалните мрежи и предмет на многу досетки.

URL
URL
URL

Сега и неговиот лик беше претворен во тетоважа и заврши на ногата на навивачот Мирко Корсети, а тетовиран од Лаура Капипсо.

реклама

Не простуваат лесно: Хороскопски знаци кои најдолго се лутат

Read more

Клуни одбил 35 милиони долари за еднодневно снимање реклама

Read more

Знаци што покажуваат дека старата љубов уште ве нема преболено

Read more

Првата студија покажа: Омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат по природен пат

Read more

Фудбал

Пелистер во топ 10 најлоши во Европа сезонава

Read more

Занети: Меси никогаш не беше блиску до Интер

Read more

Дали Северна Кореја навистина тврди дека има освоено Мундијал?

Read more

Почина легендата на ФК Партизан, Момчило Вукотиќ

Read more
 

Спорт

Пелистер во топ 10 најлоши во Европа сезонава

Читај повеќе

Занети: Меси никогаш не беше блиску до Интер

Читај повеќе

Емил Павлов: Сонот ми е за две години да ја освојам титулата светски првак

Читај повеќе
  • play_arrow

Клиперс подобри од Лејкерс во дербито, Голден Стејт го разби Феникс

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали Северна Кореја навистина тврди дека има освоено Мундијал?

Читај повеќе

Почина легендата на ФК Партизан, Момчило Вукотиќ

Читај повеќе

Поранешна УФЦ шампионка претепана од ММА борач, гола избегала од хотелска соба

Читај повеќе
  • play_arrow

Мемфис запиша највисока победа во историјата на НБА

Читај повеќе
  • play_arrow

Спектакл на Олд Трафорд: Триумф на „Црвените ѓаволи“ во режија на Роналдо

Читај повеќе