И мажите глумат оргазам

Се смета дека само жените глумат оргазам. Меѓутоа, тоа го прават и мажите- многу почесто отколку што мислите.

Во истражувањето кое е спроведено на Универзитетот во Квебек, Канада, научниците истражуваа зошто мажите глумат оргазам.

Во ова истражување учествуваа 230 мажи на возраст помеѓу 18 и 29 години. Една четвртина од нив признаа дека глумат оргазам со своите партнерки.

Има повеќе причини за тоа: сексот трае предолго, не можат да ја одржат ерекцијата, губат желба во текот на сексот или се преуморни.

Дали и мажите се исклучок? Се чини дека не. Во едно истражување спроведено на Универзитетот во Kaнзас од 2010 година, научниците испитуваа 180 студенти за да дојдат до резултат дека околу четвртина испитаници барем еднаш во животот глумеле оргазам.

Како успеваат да изглумат оргазам?

Мажите глумат оргазам со „акустични сигнали“, т.е со гласно стенкање и силно напнување на телото по кое следи потполно опуштање. Доколку мажот носи кондом, уште полесно е да изглуми оргазам.

Како да откриете дали вашиот партнер глуми?

Тоа ќе ви успее со многу едноставен трик- допрете го сосема нежно по неговото чувствително место. По оргазмот, партнерот е екстремно чувствителен на допир. Доколку не изреагира, можно е да не доживеал оргазам.

Што да направите доколку партнерот глуми оргазам?

Тоа зависи од вашата љубовна врска. Доколку станува збор за секс само за една ноќ, тогаш не вреди да ја трошите енергијата и да разговарате за тоа со сексуалниот партнер.

Доколку станува збор за долга врска, тогаш е важно да знаете зошто вашиот партнер глуми оргазам и колку често го прави тоа. Можеби тој сака да ги зачини работите во спалната соба или е под стрес.

реклама

Патничките авиони ќе летаат како птиците во јато

Read more

Зошто одеднаш Израел почна да си подава рака со арапските земји?

Read more

Ако епидемиолошката слика е стабилна, во ноември ќе се дозволи физичко присуство во училиштата

Read more

Мајмун украл телефон и си правел „селфи“

Read more

Љубов и секс

Мажите во овие хороскопски знаци ќе ве разочараат во кревет

Read more

Секс совети: Како полесно да постигнете оргазам?

Read more

Астро симпатии: Бикот привлекува Јарци, Рибите се магнети за Лавови

Read more

Седум знаци кои покажуваат дека сте навистина добри во кревет

Read more

Магазин

  • play_arrow

Мајмун украл телефон и си правел „селфи“

Читај повеќе
  • play_arrow

Огромен скелет од Т-Рекс се продава на аукција

Читај повеќе

Светските лидери и нивните бизарни идеи за заштита од коронавирусот

Читај повеќе
  • play_arrow

Кози ѝ пркосат на гравитацијата качувајќи се по брана

Читај повеќе
  • play_arrow

Маче за првпат го гледа својот одраз во огледало - реакцијата е урнебесна

Читај повеќе
  • play_arrow

Патничките авиони ќе летаат како птиците во јато

Читај повеќе

Брзо и вкусно: Шпагети со зеленчук и пармезан

Читај повеќе

Штетни и бесмислени: Најлошите совети за исхрана

Читај повеќе

Мажите во овие хороскопски знаци ќе ве разочараат во кревет

Читај повеќе