И Меколи Калкин сака да го избришат Трамп од „Home Alone 2“

Меколи Калкин, кој глумеше во првите два дела од култниот филм „Home Alone“ („Сам дома“), побара американскиот претседател Доналд Трамп да биде изоставен од сцената во која се појавува во вториот дел од франшизата.

Актерот на тој начин ги поддржа оние кои претходно бараа отстранување на сцената со Трамп. Барањата следеа откако приврзаниците на Трамп насилно влегоа во Конгресот, а Калкин објави поддршка на Twitter.

Трамп на кратко се појавува во сцена заедно со Калкин во второто продолжение на многу популарниот филм од 1992 година, во кој Калкин го играше момчето Кевин.

На објавата на Twitter „Петиција да се замени Трамп во Home Alone 2 со Меколи Калкин на 40 години“, актерот напиша: „Продадено“.

URL

На истата социјална мрежа беше објавена сцената во која игра Трамп, но е „избришан“, што Калкин го коментираше со „Браво“.

URL

Режисерот на филмот Крис Колумбос откри дека Трамп „сосила стана дел од филмот“ додека снимале во неговиот хотел.

„Плативме надомест, но тој ми рече: ‘Единствениот начин да снимате во хотелот Plaza е јас да се појавам во филмот.’ Така, се согласивме да биде дел од филмот. Кога филмот беше првпат прикажан, се случи нешто чудно – на луѓето им беше мило што го гледаат. Затоа и реков да го оставиме во филмот, тоа беше момент за публиката“, изјави Колумбос за Independent.

реклама

Илон Маск остана без 27 милијарди долари минатата недела

Read more

Сто факти за вселената во кои нема да ви се верува

Read more

Британците збеснаа поради интервјуто на Меган и Хари: Ова е предавство

Read more

CAT техника - сигурен пат до женски оргазам

Read more

Филм & ТВ

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

„Raya and the Last Dragon“ го освои бокс-офисот

Read more

Запознајте ги новите суперхероини на „Thunder Force“

Read more

Топ 20 најдобри песни на принцези од Disney

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

„Raya and the Last Dragon“ го освои бокс-офисот

Читај повеќе
  • play_arrow

Запознајте ги новите суперхероини на „Thunder Force“

Читај повеќе
  • play_arrow

Ибра и Михајловиќ запеаја на Санремо

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 20 најдобри песни на принцези од Disney

Читај повеќе
  • play_arrow

Во април ќе се снима специјалната епизода на „Friends“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 20 филмски парови со најлоша хемија

Читај повеќе

Толку убавина на едно место: Кои актери ќе ги видиме во „The Gray Man“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Црквата реагира на „сатанистичката“ песна за Евровизија на Кипар

Читај повеќе