И тие сакаат внимание: Што ги возбудува мажите?

Иако често знаеме да кажеме дека мажите се прилично едноставни кога станува збор за врските и сексот и дека „е јасно“ што сакаат во кревет, воопшто не е така.

Ако сакате вашиот партнер да биде целосно задоволен, откријте ги неговите тајни и несигурности, а со тоа и неговите точки на возбуда.

Се плашат да не ве разочараат

Можеби за мажите важи дека сакаат да се фалат со своите сексуални „освојувања“, кога мажот е во врска со жена во која е заљубен не само што не зборува со други за сексот со неа, туку и чувствува страв дека таа не е сексуално задоволена и дека не ѝ пружа сѐ што ѝ треба.

Сакаат потврда

Плус, мажите знаат дека жените со пријателките споделуваат интимни работи до најситни детали, па тоа само им го зголемува притисокот да се покажат во кревет. Затоа, охрабрете го вашиот партнер и покажете му дека неговиот труд не е залуден. Ако нешто не прави како што треба, кажете му на убав и позитивен начин. Не се срамете да покажете дека уживате, тоа смао ќе ги разгори страстите, па зборови и нема да бидат многу потребни.

Изгледот им е важен

И не зборуваме за вашиот, туку за нивниот. И мажите се грижат како изгледаат, дали се премалку или премногу влакнести, дали имаат стомаче, дали се доволно „надарени“... И самите знаете како делува искрен комплимент – возвратете го!

Брадавиците не се забранета зона

Ако мислите дека само жените се особено чувствителни на допир на градите, се лажете. Машките брадавици исто така се возбудлива ерогена зона, па следниот пат видете како вашиот партнер ќе реагира на допир со прсти или јазик. Секако, прочитајте ја ситуацијата. Можеби баш нему тоа не му се допаѓа, па истражете која е неговата тајна точка на возбуда.

реклама

Во Кина откриен нов вид џиновски носорог, поголем од жирафа

Read more

На Ериксен ќе му биде вграден уред кој спасува живот, но носи и низа опасности

Read more

Четири хороскопски знаци кои привлекуваат сè околу себе

Read more

Емотивен момент во кампот на данската репрезентација: Се појави Кристијан Ериксен

Read more

Љубов и секс

Зошто жените се посреќни со помалку атрактивни мажи?

Read more

Четири лаги за жените во кои мажите веруваат

Read more

Колку време е потребно за да се преболи раскинувањето?

Read more

Кој е идеалниот број на сексуални партнери?

Read more
 

Магазин

Селена Гомес ја краси насловната на австралиското издание на Vogue

Читај повеќе

Четири хороскопски знаци кои привлекуваат сè околу себе

Читај повеќе

Како да се справите со претераното потење?

Читај повеќе

Направи сам: Домашен спреј против комарци

Читај повеќе

Брзо и лесно: Рецепт за палачинки со тиквички

Читај повеќе

Реплика на Мона Лиза продадена за рекордни 2.9 милиони евра

Читај повеќе

Мечка влезе во град во Јапонија и нападна луѓе

Читај повеќе

Зошто жените се посреќни со помалку атрактивни мажи?

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт за сладолед од три состојки

Читај повеќе