И тоа е можно: Реал му забрани на свој фудбалер да зборува за Меси

Фудбалерите во клубовите мора да се придржуваат до строго дефинирани кодекси во кои има одредени забрани, а Родриго ги шокираше медиумите откривајќи што му забранил неговиот Реал Мадрид.

Родриго беше прашан од новинарите по победата на Реал Мадрид над Наполи од 4:2 на „Сантјаго Бернабеу“ за преписката со Лионел Меси на натпреварот помеѓу Бразил и Аргентина на „Маракана“ во квалификациите за Мундијалот 2026, а добија навистина неочекуван одговор.

„Не можам да зборувам за тоа. Реал Мадрид не ми дозволува“, изјави 22-годишниот Родриго и веднаш се оддалечи од новинарите.

URL

Да потсетиме, минатата недела Меси најпрвин ги повлече соиграчите од теренот на „Маракана“ поради нередот на трибините пред мечот кога се судрија бразилската полиција и аргентинските навивачи, а потоа Родриго го навредуваше кога Аргентинците конечно излегоа на теренот.

Фудбалерот на Реал ги нарече играчите на Аргентина „кукавици“ по што следуваше брутален одговор од далеку поискусниот Меси.

Меси го фати за врат и му рече: „Ние сме светски шампиони, зошто сме кукавици? Заќути“.

На крајот, Аргентина победи со 1:0 и со тоа му го нанесе на Бразил првиот пораз на домашен терен во мундијалските квалификации во историјата.

реклама

Русите нападнаа со тенкови стари 70 години, резултатот – катастрофа

Read more

Пронајдена најголемата змија во светот

Read more

Најбогатиот фудбалер во светот итно е хоспитализиран

Read more

Масивен сателит денеска неконтролирано паѓа на Земјата, ќе профучи близу Македонија

Read more

Фудбал

Паника во Барса: „Детективот“ Чави пребарува по телефони и го бара „кртот“

Read more

Сега и официјално: Тухел го напушта Баерн на крајот од сезоната

Read more

Пеп му одговори на новинар: Мојот живот е подобар од твојот

Read more

Не бадијала се викаат Always Ready

Read more
 

Спорт

Паника во Барса: „Детективот“ Чави пребарува по телефони и го бара „кртот“

Читај повеќе

Сега и официјално: Тухел го напушта Баерн на крајот од сезоната

Читај повеќе

Пеп му одговори на новинар: Мојот живот е подобар од твојот

Читај повеќе
  • play_arrow

Не бадијала се викаат Always Ready

Читај повеќе

Дербито на Марадона вечерва во ЛШ, забрефтаниот Арсенал гостува кај Порто

Читај повеќе

Ракометарите од барабанот 2 ќе ги чекаат противниците во квалификациите за ЕП

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Арнаутовиќ од трагичар стана херој

Читај повеќе

Најбогатиот фудбалер во светот итно е хоспитализиран

Читај повеќе

Анчелоти со неочекувана понуда до Модриќ

Читај повеќе