И великаните промашуваат

Репрезентацијата на Аргентина со победа против Катар од 2:0 се пласираше во четвртфиналето на Копа Америка, а оваа средба покрај двата погодоци ја одбележа и неверојатното промашување на Лионел Меси.

За кратко време „аматерскиот потег“ на Меси стана вирален на социјалните мрежи.

Се играше 73-тата минута и Аргентина беше во водство од 1:0, кога Меси имаше прилика да го „реши“ натпреварот.

Но, и најдобрите грешат. Меси, кој според многумина е најдоброт фудбалер на денешницата, лошо ја прими топката и таа отскокна, па наместо во голот, заврши далеку над него.

Да се потсетиме уште еднаш на ова промашување на великанот:

реклама

Потресна снимка од Бејрут: Невеста позира во венчаница во момент на експлозијата

Read more

Што е амониум нитрат – соединението што наводно го крена Бејрут во воздух?

Read more

Ќерката на Михаел Шумахер е иста како него

Read more

Безос продаде милион акции на Amazon за 3,1 милијарда долари

Read more

Фудбал

Бартомеу инсистира дека Меси ќе се пензионира во Барса

Read more

Алексис раскина со Манчестер и потпиша договор со Интер

Read more

Барселона донесе бразилски вундеркинд со 300 милиони откупна клаузула

Read more

Интер, Манчестер, Копенхаген и Шахтар обезбедија четврфинале во ЛЕ

Read more

Спорт

Бартомеу инсистира дека Меси ќе се пензионира во Барса

Читај повеќе

Алексис раскина со Манчестер и потпиша договор со Интер

Читај повеќе
  • play_arrow

Барселона донесе бразилски вундеркинд со 300 милиони откупна клаузула

Читај повеќе
  • play_arrow

Интер, Манчестер, Копенхаген и Шахтар обезбедија четврфинале во ЛЕ

Читај повеќе

Федерер: Мислам дека 90 отсто од тенисерите се задоволни од прекинувањето на сезоната

Читај повеќе

Нејмар ја отпиша Барсa: Ги доживувам моите најдобри моменти во ПСЖ

Читај повеќе

Германски медиуми: Филип Лазаров позитивен на COVID-19

Читај повеќе

Меси со порака полна почит до пензионираниот Касиљас

Читај повеќе

Хандановиќ: Во Лига Европа сакаме да одиме до крај

Читај повеќе