И великаните промашуваат

Репрезентацијата на Аргентина со победа против Катар од 2:0 се пласираше во четвртфиналето на Копа Америка, а оваа средба покрај двата погодоци ја одбележа и неверојатното промашување на Лионел Меси.

За кратко време „аматерскиот потег“ на Меси стана вирален на социјалните мрежи.

Се играше 73-тата минута и Аргентина беше во водство од 1:0, кога Меси имаше прилика да го „реши“ натпреварот.

Но, и најдобрите грешат. Меси, кој според многумина е најдоброт фудбалер на денешницата, лошо ја прими топката и таа отскокна, па наместо во голот, заврши далеку над него.

Да се потсетиме уште еднаш на ова промашување на великанот:

реклама

Фудбал

Мората се врати во Јувентус, ќе зема 7,5 милиони евра по сезона

Read more

Алисон е голманот кој му ја прекина пенал серијата на Жоржињо

Read more

Властите открија: Суарес мамел на испитот по италијански јазик

Read more

Алтобели: Видал ви е топ, продајте го Ериксен, задржете ги Перишиќ и Наинголан

Read more

Спорт

  • play_arrow

Мората се врати во Јувентус, ќе зема 7,5 милиони евра по сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Алисон е голманот кој му ја прекина пенал серијата на Жоржињо

Читај повеќе

Властите открија: Суарес мамел на испитот по италијански јазик

Читај повеќе

Плејмејкерот на Работнички позитивен на COVID-19

Читај повеќе

Алтобели: Видал ви е топ, продајте го Ериксен, задржете ги Перишиќ и Наинголан

Читај повеќе

Мурињо: Кејн мора да игра против Лејтон Ориент и Шкендија

Читај повеќе
  • play_arrow

Тампа со тесна победа израмни во финалето против Далас

Читај повеќе

Ракитиќ: Не бевме блиски пријатели со Меси

Читај повеќе
  • play_arrow

Сити славеше на незгодното гостување кај Вулвс

Читај повеќе