И великаните промашуваат

Репрезентацијата на Аргентина со победа против Катар од 2:0 се пласираше во четвртфиналето на Копа Америка, а оваа средба покрај двата погодоци ја одбележа и неверојатното промашување на Лионел Меси.

За кратко време „аматерскиот потег“ на Меси стана вирален на социјалните мрежи.

Се играше 73-тата минута и Аргентина беше во водство од 1:0, кога Меси имаше прилика да го „реши“ натпреварот.

Но, и најдобрите грешат. Меси, кој според многумина е најдоброт фудбалер на денешницата, лошо ја прими топката и таа отскокна, па наместо во голот, заврши далеку над него.

Да се потсетиме уште еднаш на ова промашување на великанот:

реклама

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Read more

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Српски туристи избркани од грчкиот остров Евија

Read more

Како би ја опишале Македонска Пошта во една фотографија?

Read more

Фудбал

Норвич испадна од Премиер лигата

Read more

Зидан го пофали Куртоа по синоќешната победа над Алавес

Read more

Македонија ЃП има двајца фудбалери позитивни на коронавирус

Read more

Новата сезона во Бундеслигата ќе започне во септември

Read more

Спорт

Норвич испадна од Премиер лигата

Читај повеќе
  • play_arrow

Зидан го пофали Куртоа по синоќешната победа над Алавес

Читај повеќе

Македонија ЃП има двајца фудбалери позитивни на коронавирус

Читај повеќе

Новата сезона во Бундеслигата ќе започне во септември

Читај повеќе
  • play_arrow

Серхио Рамос со оваа вежба покажа зошто е во најдобра форма

Читај повеќе

Направена жрепката и за Лига Европа

Читај повеќе

Извлечени двојките за остатокот од Лигата на шампионите

Читај повеќе

Златан: Ибра не е играч за Лига Европа

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов кикс на Интер, го загуби 3. место

Читај повеќе