И ѕвездите протестираат против полициската бруталност и расизмот во САД

Кајгана/МИА
/ 03.06.2020 / 09:41

Многумина од познатите личности од САД се приклучија на протестите против полициската бруталност и против расизмот во земјата. Меѓу ѕвездите кои излегоа на улица се и Џејми Фокс, Теса Томпсон, Ник Кенон, Камила Кабељо, Бен Афлек, Аријана Гранде…

– Ние не се плашиме, ќе протестираме!, изјави оскаровецот Џејми Фокс.

Ник Кенон на демонстрациите во главниот град на Минесота излезе со натпис „Ве молам, не можам да дишам“ – последните зборови на Џорџ Флојд кој пред една недела беше брутално убиен од страна на полицаец.

URL
View this post on Instagram

“Til Earth and Heaven Rings” 🙏🏾

A post shared by NICK CANNON (@nickcannon) on

Камила Кабељо и Шон Мендес маршираа во Мајами.

На протестите беше присутна и Аријана Гранде.

Меѓу другите кои ги поддржаа протестите се и Риз Видерспун, Бен Афлек, Теса Томсон, Кетрин Хајгл и многу други. 

реклама

Швајцарија не знае што да прави со вишокот респиратори и маски

Read more

Колку често треба да го дезинфицирате мобилниот телефон?

Read more

Белградските болници преполни, Србите не веруваат во официјалните бројки за COVID-19

Read more

Филипче: По подолго време имаме двојно повеќе оздравени пациенти од новодијагностицирани

Read more

Живот

Три хороскопски знаци кои секогаш го добиваат она што го сакаат

Read more

Детална процедура: Што да правите ако се заразите со коронавирус во Грција?

Read more

Како изгледа тестирањето за COVID-19 на грчката граница со Бугарија?

Read more

Малку поинаков шопинг: Како да препознаете добра second hand облека?

Read more

Магазин

  • play_arrow

Dior уште еднаш покажа зошто е модна куќа без конкуренција

Читај повеќе
  • play_arrow

Седум грешки поради кои не ви се зголемува мускулната маса

Читај повеќе
  • play_arrow

Индиски бизнисмен со златна маска од 4.000 долари се штити од COVID-19

Читај повеќе

Три хороскопски знаци кои секогаш го добиваат она што го сакаат

Читај повеќе

Истражување: Колку секс е доволно?

Читај повеќе

Детална процедура: Што да правите ако се заразите со коронавирус во Грција?

Читај повеќе

Секс поза „мачка“ - максимално уживање за двајцата партнери

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа тестирањето за COVID-19 на грчката граница со Бугарија?

Читај повеќе

Рецепт на денот: Полнет модар патлиџан

Читај повеќе