САНРЕМО 2021

Ибра и Михајловиќ запеаја на Санремо

Златан Ибрахимовиќ и Синиша Михајловиќ синоќа настапија на сцената во салата „Аристон“ на светски престижниот фестивал Санремо.

Ководителот Фјорело им помогна да ја започнат изведбата на хит нумерата од 70-тите, „Io Vagabondo“ на групата „Nomadi“.

Малку тешко им одеше на почетокот, па се придружи и другиот водител, познатиот Амадеус.

Потоа, кога дојде рефренот се подопуштија и четворицата  ја отпеаја до пола популарната италијанска песна.

URL
реклама

Баљум Баљум и Тетово велоград

Read more

Австрија ќе испрати 651.000 дози вакцини од ЕУ за Западен Балкан

Read more

Кран го донесе огромниот кревет во новата вила на Роналдо

Read more

Комисијата за заразни болести препорача продолжување на рестриктивните мерки

Read more

Музика

Чао корона од Мик Џегер

Read more

Видео снимка од Мараја Кери додека се вакцинира стана хит на интернет

Read more

Слушнете ја „You All Over Me“, новата песна на Тејлор Свифт

Read more

Тина Тарнер ќе се збогува со публиката со емотивен документарец

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Објавен трејлерот за новата драма на Netflix - „Ferry“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

„Godzilla vs. Kong“ руши рекорди на светскиот бокс-офис

Читај повеќе

Кој од „Friends“ заработил најмногу?

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв трејлер за „12 Mighty Orphans“

Читај повеќе
  • play_arrow

Обожавателите на „Game of Thrones“ не се одушевени од новиот трејлер

Читај повеќе

Мадс Микелсен ќе се приклучи на екипата на филмот „Indiana Jones 5“

Читај повеќе

Моника Белучи изгледа совршено и како вештерка

Читај повеќе
  • play_arrow

Чао корона од Мик Џегер

Читај повеќе