Ибра нема намера короната да му ја заврши кариерата

Швеѓанецот се чувствува дека сѐ уште е во добра форма и не прифаќа еден вирус да му ја заврши кариерата.

Златан Ибрахимовиќ и натаму ќе игра фудбал, но можеби нема тоа да го прави во Милан. Шведскиот ас има голема желба да ја продолжи кариерата и покрај тоа што има 38 години, но од таботот на Милан во моментов немаат намера да преговараат со играчите, барем не додека калчото е во локдаун поради кризата со коронавирусот.

Еден од главните во таборот на „Росонерите“ кој учествуваше со враќањето на Ибра на „Сан Сиро“, Звонимир Бобан, не е повеќе дел од клубот. Сега на потег се Гордон Сингер, Џорџо Фурлани и Иван Газидис, кои едноставно сакаат да добијат на време и да ги дефинираат финансиските бројки за наредната сезона.

Ибра има желба да остане во Италија без разлика дали тоа ќе биде Милан или некој друг клуб. Постои интерес и од други клубови вон Италија, а веќе е познато дека Ралф Рангник имал разговор со Швеѓанецот за да го убеди да се пресели во Лајпциг.

реклама

„Исцелител“ вечерва премиерно на МРТ

Read more

Новите заразени со COVID-19 во Скопје се од Гази Баба, Бутел, Чаир, Сарај, Карпош 1 и од Аеродром

Read more

Кинеска вакцина против COVID-19 испитана врз луѓе е безбедна и ефикасна

Read more

Во најдлабокиот рудник во светот заразени 164 рудари со коронавирус

Read more

Фудбал

Натпреварот Ливерпул-Атлетико Мадрид во ЛШ поврзан со 41 смртен случај од COVID-19

Read more

Отворена истрага за натпреварот Јувентус - Интер по коментарите на Клаудио Лотито

Read more

Топ 10 преземања на фудбалски клубови што завршија неславно

Read more

Левандовски е незапирлив

Read more

Спорт

Натпреварот Ливерпул-Атлетико Мадрид во ЛШ поврзан со 41 смртен случај од COVID-19

Читај повеќе

Тенисерот Басилашвили уапсен за семејно насилство

Читај повеќе
  • play_arrow

Отворена истрага за натпреварот Јувентус - Интер по коментарите на Клаудио Лотито

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 преземања на фудбалски клубови што завршија неславно

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Левандовски е незапирлив

Читај повеќе
  • filter

23 мај 1972, роден е Ф1 возачот Рубенс Барикело

Читај повеќе

Официјално: Ла Лига се враќа на 8 јуни

Читај повеќе

Румениге: Не ја активиравме клаузулата на Кутињо

Читај повеќе

На Икарди му падна цената, ПСЖ нуди помалку пари за трансфер

Читај повеќе