СЕРИЈА А

Ибра останува во Милан

Златан Ибрахимовиќ реши – останува во Милано!

Во наредните денови, 38-годишниот Швеѓанец ќе се согласи да продолжи да работи со клубот, кој целосно оживеа со неговото доаѓање во јануари 2020 година, пишува La Gazzetta dello Sport.

Неговиот тековен договор истекува на последниот ден во јули, а „Росонерите“ ќе му понудат најмалку 4 милиони евра по сезона. Ќе бидат вклучени и бонуси, во зависност од клупските резултати од следната сезона.

Златан оваа сезона има постигнато девет гола за Милан, а има и пет асистенции на 17 натпревари во Серија А.

Иако долго време се шпекулираше дека ќе си замине заради доаѓањето на Ралф Рангник, кој Милан би го конструирал без Ибра, газдите на Милан го „откачија“ Германецот и го задржаа Пиоли, за кого Ибрахимовиќ е повеќе од клучен играч.

реклама

Костовски: Правдата за стечајот на „Еуростандард банка“ ќе ја барам надвор од земјата

Read more

Instagram убавица: Ерјона Сулејмани

Read more

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Што кажува вашиот фрижидер за вас?

Read more

Фудбал

Седум фудбалски менаџери кои воделе клуб и репрезентација истовремено

Read more

Разумни трансфери: Барселона

Read more

Симеоне: Заслужено бевме елиминирани

Read more

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Read more

Спорт

  • play_arrow

Седум фудбалски менаџери кои воделе клуб и репрезентација истовремено

Читај повеќе
  • play_arrow

Разумни трансфери: Барселона

Читај повеќе

Вака изгледа распоредот за НБА плејофот

Читај повеќе

Симеоне: Заслужено бевме елиминирани

Читај повеќе

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Читај повеќе

Ѓоковиќ одлучи да игра на УС Опен

Читај повеќе
  • filter

Озил бара поддршка за „Muslim Lives Matter“

Читај повеќе

Гасперини: Штета, помисливме дека сме во полуфинале

Читај повеќе

Сити испрати понуда за Кулибали

Читај повеќе