Ибра се соочува со тригодишна забрана за играње фудбал

Шокантни вести доаѓаат од Шведска каде реномиран медиум објави дека Златан Ибрахимовиќ може да добие забрана за бавење со фудбал во времетраење од 3 години.

Дневниот весник Aftonbladet во денешното издание излезе со неверојатни информации според кои Златан Ибрахимовиќ би можел да се соочи со приморан крај на кариерата и тоа поради суспензија од страна на ФИФА.

Имено, Ибра инвестирал во обложувалница со седиште на Малта од која купил 10% од акциите. Се работи за компанијата за игри на среќа Bethard чии корени се во Шведска.

Но, ФИФА во своите правила им забранува на фудбалерите кои учествуваат во нејзините натпреварувања да имаат финансиски интереси во компании за игри на среќа. Етичкиот кодекс на ФИФА вели дека секој што ќе ги прекрши овие правила се соочува со забрана за бавење со фудбал до најмногу три години.

Златан во октомври ќе наполни 40 години и би било навистина штета на таков начин да ја заврши кариерата за која сѐ уште нема најавено план за пензија.

реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Read more

Безос го одреди датумот за патување во вселената

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Фудбал

Челси и Сити заинтересирани за Левандовски

Read more

Солскјер: Имаме еден од најдобрите голмани во светот

Read more

Виљареал спречи англиско финале во Лига Европа

Read more

Меси во најновата реклама изведе спектакуларен трик

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Надал и Осака прогласени за спортисти на годината

Читај повеќе

Челси и Сити заинтересирани за Левандовски

Читај повеќе
  • play_arrow

Вестбрук е на еден трипл-дабл од рекордот во НБА

Читај повеќе

Солскјер: Имаме еден од најдобрите голмани во светот

Читај повеќе

Марковски уште три години на клупата на Металург, останува и Хорват

Читај повеќе
  • play_arrow

Виљареал спречи англиско финале во Лига Европа

Читај повеќе

Мејведер ја исфрли свршеницата за да може да тренира

Читај повеќе
  • play_arrow

Како дете продавал сладолед на улица, денес живее во ваков луксуз

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси во најновата реклама изведе спектакуларен трик

Читај повеќе