УЕФА ЛИГА НА ШАМПИОНИ 2021/22

Ибра сепак нема да го види Ливерпул

Утрешната фудбалска класика на „Енфилд“ ќе остане посиромашна за еден великан откако Златан Ибрахимовиќ поради повреда не отпатува за Островот.

Фудбалерите на Милан денеска со чартер лет отпатуваа за Ливерпул, но на авионот не се качи ветеранот Златан Ибрахимовиќ. Поради повреда на Ахиловата тетива, тој нема да може да го збогати овој натпревар.

Златан викендов му се врати на фудбалот по повредата поради која го прошушти и Европското првенство, и тоа го направи во својот препознатлив стил со гол и победа.

„Натпреварот Милан - Лацио го заврши со воспаление на тетивата, денеска тренираше, но нема да ризикувам“, објасни денес тренерот Стефано Пиоли.

„Златан ќе го почнеше натпреварот. Но, таквото воспаление е честа појава после четири месеци неиграње. Се надевам дека ќе продолжи да игра, се обиде на тренинг, но имаше болки. Нема потреба да ризикуваме, ќе има уште многу натпревари после утрешниот“, додава Пиоли.

Ливерпул и Милан играат утревечер од 21:00 часот, а директен пренос ќе врши МРТ1.

реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Британците панично купуваат гориво, бензинските пумпи останаа без залихи

Read more

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Read more

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Фудбал

Објавени платите во Милан, Ибра убедливо на врвот

Read more

Мурињо: Судијата и ВАР уништија фантастично дерби

Read more

Ферги: Враќањето на Роналдо беше како Цезар да влегува во Рим

Read more

Строгите навики на Левандовски: Сите оброци ги почнува со десерт

Read more
 

Спорт

Објавени платите во Милан, Ибра убедливо на врвот

Читај повеќе
  • play_arrow

Мурињо: Судијата и ВАР уништија фантастично дерби

Читај повеќе
  • play_arrow

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Читај повеќе
  • play_arrow

Усик му ги врати појасите на Џошуа по шокантниот пораз

Читај повеќе

Ферги: Враќањето на Роналдо беше како Цезар да влегува во Рим

Читај повеќе

Строгите навики на Левандовски: Сите оброци ги почнува со десерт

Читај повеќе

Фетел: Кога заврна, трката се претвори во лотарија

Читај повеќе

Јубилејна стота победа во Формула 1 за Луис Хамилтон

Читај повеќе

Фернандеш со порака до навивачите на Јунајтед по поразот од Астон Вила

Читај повеќе