Ибра: Во мојот свет нема место за расизам

Златан Ибрахимовиќ беше неправедно обвинуван за синоќешната преписка со Ромелу Лукаку дека расистички навредувал.

Точно е дека двајцата си разменија сочни навреди, но расизам немаше. Тоа денеска го соопшти и самиот Златан Ибрахимовиќ, а во негова одбрана застана и неговиот поранешен соиграч Пол Погба.

„Во светот на Златан нема место за расизам. Сите сме иста раса, сите сме исти! Сите сме ИГРАЧИ, некои подобри од другите“, твитна Ибрахимовиќ околу нападите врз него дека го навредувал Лукаку на расна основа.

URL

Навредите беа навистина сочни, но не вклучуваа расизам, туку мајки, сестри, жени и тоа од двајцата.

Во одбрана на Ибра застана и црномурниот Пол Погба, кој со него настапуваше во Манчестер Јунајтед. И тој твитна и тоа: „Златан... расист? Тој премногу ме сака така да тој е последната личност за која би помислил дека е расист! Абе ајде, не се шегувајте со тоа!“

URL
реклама

Прв воздушен напад на САД по наредба на Џо Бајден, 17 загинати

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Некогаш беше најдебелото дете во светот, сега никој не може да го препознае

Read more

Петте најлоши пози во сексот

Read more

Фудбал

Жрепката одлучи: Манчестер Јунајтед против Милан

Read more

Ибра: Роналдо е најдобриот фудбалер во историјата

Read more

Судијата ја „сецна“ Звезда во 94-та минута, коментаторот урлаше: Зошто? Зошто?

Read more

Познати осминафиналистите во ЛЕ: Адеми и Ристовски продолжуваат, Елмас елиминиран

Read more
 

Спорт

Почина Алфредо Кинтана, 32-годишниот голман на Порто

Читај повеќе

Лазаров го соопшти списокот за двобојот со Данска

Читај повеќе

Жрепката одлучи: Манчестер Јунајтед против Милан

Читај повеќе

Ибра: Роналдо е најдобриот фудбалер во историјата

Читај повеќе
  • play_arrow

Судијата ја „сецна“ Звезда во 94-та минута, коментаторот урлаше: Зошто? Зошто?

Читај повеќе
  • play_arrow

Познати осминафиналистите во ЛЕ: Адеми и Ристовски продолжуваат, Елмас елиминиран

Читај повеќе
  • play_arrow

Клиперс потопен во Мемфис

Читај повеќе

Надал го откажа настапот на турнирот во Ротердам поради повреда

Читај повеќе

Баји: Помеѓу Меси и Роналдо би го избрал Рамос

Читај повеќе