СЕРИЈА А 2019/20

Ибра закрепнува, ќе се врати во јули

Напаѓачот на Милан Златан Ибрахимовиќ се очекува да биде целосно подготвен за натпреварите со Лацио и Јувентус во Серија А.

38-годишниот Швеѓанец се здоби со повреда на мускулот за време на тренинг и во моментов е надвор од акција.

Според Corriere della Sera, Ибра ќе биде целосно опоравен за натпреварот со Лацио на 4 јули и со Јувентус три дена подоцна.

Сепак, тој сигурно ќе ги пропушти првите четири натпревари по продолжувањето на сезоната, вклучително и реваншот со Јуве во полуфиналето на Купот на Италија.

За време на закрепнувањето, Златан ќе престојува во Италија и повеќе нема да се враќа во својата татковина, како што направи пред неколку дена.

За 10 дена ветеранот ќе помине нови тестови за да види како се одвива неговиот третман.

реклама

Водич за гласање: Не може да гласа лице што не носи маска или одбива да ја извади за идентификација

Read more

Што се случува кога по втор пат ќе се заразиме со коронавирусот?

Read more

Spotify отсега достапен и во Република Северна Македонија

Read more

Кој е пасивен, а кој не може без секс: Хороскопските знаци во кревет

Read more

Фудбал

Реал со апел до фановите да нe ја слават титулата на плоштадот во Мадрид

Read more

Пеп: Сити заслужува да игра во Лигата на шампиони

Read more

Хет-трик на Пашалиќ, Аталанта броеше до 6 против Бреша

Read more

Мурињо: Скандалозна одлука за укинување на суспензијата на Сити

Read more

Спорт

Реал со апел до фановите да нe ја слават титулата на плоштадот во Мадрид

Читај повеќе

Пеп: Сити заслужува да игра во Лигата на шампиони

Читај повеќе

Биното пред отказ во Ферари

Читај повеќе
  • play_arrow

Хет-трик на Пашалиќ, Аталанта броеше до 6 против Бреша

Читај повеќе

Мурињо: Скандалозна одлука за укинување на суспензијата на Сити

Читај повеќе

Пирло седнува на клупата на вториот тим на Јуве

Читај повеќе

Пиоли го брани Ибра: Тој е победник, нормално е да реагира така

Читај повеќе

Со титула или без, Кике Сетјен останува во Барса

Читај повеќе

На Столе не му беше денот, прими гол од 35 метри

Читај повеќе