Ибрахимовиќ го оперираше коленото

Шведскиот голгетер во редовите на италијанскиот фудбалски прволигаш Милан, Златан Ибрахимовиќ, го оперираше коленото.

Неговиот клуб соопшти дека операцијата на менискусот минала успешно, шведскиот напаѓач веднаш почнува со рехабилитација.

– Ибрахимовиќ беше подложен на артроскопија на левото колено, а операцијата беше успешна. Златан веднаш ќе го почне процесот на рехабилитација, објави Милан.

Ибрахимовиќ се повреди на почетокот на мај во дерби натпреварот против Јувентус и не се приклучи на шведската репрезентација за настапот на Европското првенство.

Според лекарските прогнози, Ибрахимовиќ од теренот ќе отсуствува два месеца, што значи дека, најверојатно, нема да биде подготвен за почетокот на новата сезона во Серија А, кон крајот на август. 

реклама

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more

Никој не сака да работи како сточар, иако платите се и до 50.000 денари

Read more

Зошто Германците ќе ги климатизираат патиштата?

Read more

За ова гледаме Олимпијада: Со договор, две злата за скок во височина

Read more

Фудбал

Sky Sports: Договорен најголемиот трансфер во историјата на Премиер лигата

Read more

Загинаа млад фудбалер на Ајакс и брат му

Read more

Шкендија ја прекина соработката со тренерот Ѓока

Read more

Седлоски по елиминацијата од Санта Клара: Задоволен сум од реваншот

Read more
 

Спорт

Sky Sports: Договорен најголемиот трансфер во историјата на Премиер лигата

Читај повеќе

Ѓоковиќ не се откажува: Сака да игра за Србија на Олимпијадата во 2024

Читај повеќе

Симон Бајлс: Не треба да објаснувам зошто го ставам здравјето на прво место

Читај повеќе
  • play_arrow

Италијанецот Џејкобс победник на 100 метри со нов европски рекорд

Читај повеќе
  • filter

За ова гледаме Олимпијада: Со договор, две злата за скок во височина

Читај повеќе

Прв светски рекорд во атлетика на годинашната Олимпијада

Читај повеќе

Зверев се закити со олимписко злато

Читај повеќе

Ѓоковиќ пред ЛОИ: Кога станува збор за Србија, јас тука пресекувам и не се свртувам назад

Читај повеќе

Илејн Томпсон-Хера собори олимписки рекорд стар 33 години

Читај повеќе