Идеална секс поза за секој хороскопски знак

Хороскопскиот знак може да го одреди вашиот професионален и љубовен живот, но и сексуалниот. Според тоа на кој хороскопски знак припаѓате, многу лесно може да откриете која поза е идеална за вас или вашиот партнер.

Која секс поза е идеална според хороскопот?

Овен

Овните се страсни љубовници кои сакаат да освојуваат, но и достоен партнер за истото. Одличен почеток за нив е ако девојката е горе, а потоа да ги заменат местата.

Бик

Сензуален и чувствителен на допир, Бикот сака долг орален сек, масажа и галење, пред да премине на главното.

Близнаци

Родени се за играње улоги, па следниот пат може слободно да им се препуштите на нивните фантазии и да пробате неколку стереотипни улоги.

Рак

Нежните Ракови всушност се најперверзниот знак во кревет, за нив обичната поза нема да биде доволна.

Лав

Најомилена поза за нив е можеби обратната каубојка, како и вклучување на секс помагала и играчки за дополнително задоволство.

Девица

Најчесто сакаат да ја практикуваат мисионерската поза, но ако сакаат малку промена, можат да ја модификуваат мисионерската поза и слично.

Вага

Најмногу сакаат орален секс, но како што се подготвени да го даваат, толку сакаат и да го добијат за возврат.

Скорпија

Скорпиите сакаат експериментирање, понекогаш и дополнителна секс играчка и пробување на сите типови на секс, без разлика дали е нежен и груб секс во прашање.

Стрелец

Овој авантуристички настроен знак најмногу сака секс на јавни места, па немојте да се плашите малку да ја поттикнете неговата фантазија.

Јарец

Најмногу сакаат емотивно да се спојат со партнерот, па мисионерската поза е идеална за нив, сакаат контакт со очите и многу бакнување.

Водолија

Неконвенционалните Водолии најмногу сакаат екстремни пози, а особено ја сакаат секс позата доги стајл, во различни варијанти.

Риби

Мистичните Риби најмногу сакаат бавен секс со многу прегратки и бакнежи.

реклама

Експертите предупредуваат: Летниот одмор на Медитеранот може да стане опасен по здравјето

Read more

Доаѓа невреме: Пороен дожд и грмежи, силен ветер и град попладнево ќе ја зафатат Македонија

Read more

5 симптоми кои укажуваат на проблеми со црниот дроб

Read more

Историски резил во францускиот парламент

Read more

Љубов и секс

Редовниот секс го подобрува помнењето

Read more

Колку долго е во врска просечен пар пред бракот?

Read more

Ескорт дама тврди дека мажите стануваат сè полоши во секс: Каде грешат?

Read more

7 знаци откриваат дека траумите од минатото ви влијаат на љубовната врска

Read more
 

Магазин

Неделен хороскоп од 22 до 28 јули: Што го чека вашиот знак?

Читај повеќе

Колку чекори дневно треба да правите за да бидете фит?

Читај повеќе

Сицилијанска паста со леблебии, ореви и рукола

Читај повеќе

Високиот крвен притисок често се маскира, кои симптоми го откриваат?

Читај повеќе

Како да се ослободите од мувлата што се лепи на силиконот во веце?

Читај повеќе
  • play_arrow

Путин во фустан во боите на виножитото во ревија создадена со вештачка интелигенција

Читај повеќе

На што треба да внимаваат дијабетичарите за време на летниот одмор?

Читај повеќе
  • play_arrow

Каде е најевтиното место за летување во Европа?

Читај повеќе

Дали знаете како да го чувате лебот на високи температури?

Читај повеќе