Идеална земја за секој хороскопски знак: Бикот во Бразил, Лавовите ќе уживаат во Шпанија

Патувањето ги шири хоризонтите и ја збогатува душата, без разлика дали патувате со друштво или сами.

На некои им одговара удобноста во хотел, други немаат проблем да спијат на плажа или на железничката станица, важно е да се наоѓаат на друго место и да го истражуваат светот.

Секој знак во зодијакот се држи до некои негови навики кога станува збор за патување и има една земја што е идеална за него, според ѕвездите.

Овен

Овните живеат за патувања. Тие сакаат да истражуваат нови места и се исклучително дружељубиви. За нив не е проблем да спијат на аеродромите и железничките станици затоа што тие се едноставно луѓе кои ќе го прават тоа сè додека имаат можност.

Идеална земја: Тајланд

Бик

Практични, цврсто застанати на земја и аналитички настроени, Биковите повеќе сакаат да шетаат пеш што е можно повеќе. Тие сакаат да ги одржуваат патните трошоци што е можно пониски, па затоа честопати бараат попусти на летови и сместување.

Идеална земја: Бразил

Близнаци

Близнаците сакаат да патуваат со пријателите и членовите на семејството затоа што по природа се социјални суштества. Тие се фасцинирани од светот како таков и сакаат да го истражат максимално. Сакаат удобност, па затоа избираат куфери наместо ранци и хотели наместо евтини станови. Тие исто така мора да бидат добро подготвени и истражуваат сè за земјата во која патуваат.

Идеална земја: Италија

Рак

Откако ќе излезе од авионот, Ракот е малку изгубен и збунет. Тој не може да патува без Google Maps и водич, но многу добро се сеќава каде јадел добра храна. Колку и да е изгубен, тоа не го оптеретува затоа што му претставува предизвик.

Идеална земја: Мароко

Лав

Вистински шоумен, хумористичен и весел, Лавот е одличен придружник за патување. Обожава музички фестивали и егзотични земји и секогаш ќе најде начин да се забавува. Никогаш не е досадно со него.

Идеална земја: Шпанија

Девица

Девиците се жив доказ за YOLO (You Only Live Once – Само еднаш се живее). Тие копнеат по авантура и не се просечни туристи. Музеите, зградите и парковите не им значат многу, но повеќе уживаат во нуркање, рафтинг, пешачење; претежно во сè, што е дел од активен одмор.

Идеална земја: Филипини

Вага

Вагите се патници без многу грижи. Тие се опуштени, мирни и сакаат да посетуваат уметнички галерии, театри и музички настани. Не ги интересираат гужвите на плажите, па затоа нема да можат да траат долго таму.

Идеална земја: Велика Британија

Скорпија

Скорпиите се полни со страст, доминантни и наметливи. Тие не прифаќаат работи како одложување на летови и комплицирање на сместувањето затоа што сакаат да ја користат секоја секунда од патувањето. Секогаш ги имаат сите гаџети со себе и уживаат во планирањето и придржувањето кон тој план.

Идеална земја: Германија

Стрелец

Стрелецот обожава да патува, најмногу заради пробувањето нова храна. Пред секое патување, секогаш добро истражуваат каде се добрите ресторани затоа што веруваат дека секоја земја подобро ќе ја запознаат преку храната и луѓето.

Идеална земја: Мексико

Јарец

Јарецот исто така сака да планира и фантазира за дестинацијата што ја намислил. Тој не се плаши од ништо и е решителен, па своите идеи ги реализира многу брзо, вклучително и патувањата. Тој сака да види сè и да истражува најдобро што може.

Идеална земја: Франција

Водолија

Ако сте родени во знакот на Водолија, вашата врата од фрижидерот сигурно е полна со магнети од различни земји. Сакате да истражувате нови земји, но не и да останувате во нив долго затоа што брзо ви здосадува.

Идеална земја: Сингапур

Риби

Рибите обожаваат сè визуелно, па на патувањето мора да земат со себе камера, со која ќе снимаат сè што виделе и видеата и фотографиите ќе ги споделат со другите преку социјалните мрежи. Тие ја гледаат убавината буквално во сè, така што на нивните фотографии има детали што другите не ги ни забележуваат.

Идеална земја: Јапонија

реклама

Принцот Филип опериран од срце во стотата година од животот

Read more

Кој е најмудриот хороскопски знак според астролозите?

Read more

Со измени на Законот за легализација на дивоградби се продолжува неговата важност за уште пет години

Read more

L'Equipe не штедеше навреди за Ѓоковиќ, дури и на лично ниво

Read more

Живот

Мајмуни во зоолошката во Сан Диего примија вакцина против коронавирусот

Read more

Принцот Филип опериран од срце во стотата година од животот

Read more

Кој е најмудриот хороскопски знак според астролозите?

Read more

Постојано сте уморни? Можеби живеете во погрешна временска зона

Read more
 

Магазин

Германските корона-скептици маскирани на протест

Читај повеќе

Што ќе се случи со вашето тело ако престанете да јадете брза храна?

Читај повеќе

Брзо и вкусно: Модар патлиџан и домати со моцарела

Читај повеќе
  • play_arrow

Мајмуни во зоолошката во Сан Диего примија вакцина против коронавирусот

Читај повеќе

Јапонски научници открија како коронавирусот може да се пренесе преку разговор

Читај повеќе
  • play_arrow

30-минутни вежби за затегнати нозе

Читај повеќе
  • filter

Како ќе изгледа внатрешноста на авионот кој од Лондон до Њујорк пристигнува за 90 минути?

Читај повеќе

Принцот Филип опериран од срце во стотата година од животот

Читај повеќе

Кој е најмудриот хороскопски знак според астролозите?

Читај повеќе