УЕФА ЕУРО 2020

Идеалната стартна постава на ЕУРО 2020 според HITC Sevens

ЕУРО 2020 ја скокотка фантазијата на HITC Sevens, па неизбежно беше дека ќе видиме избор на идеалната екипа составена од играчи кои ќе заиграат за своите репрезентации на претстојното Европско.

Секако дека имињата на Килијан Мбапе и Кристијано Роналдо се спомнуваат во стартната 11-ка и вкупната 23-члена екипа што познатиот фудбалски јутјубер ја состави од сите 24 екипи што се ќе натпреваруваат на ЕУРО 2020.

На крајот ќе слушнете и пофални зборови за нашиот селектор Игор Ангеловски, за кој веќе имаше само позитивни коментари во изборот на најдобри и најлоши селектори на ЕУРО 2020.

реклама

Што е еректилна дисфункција и како се лекува овој проблем што ги мачи мажите?

Read more

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Кои се знаците дека ви недостасува железо во телото?

Read more

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Read more

Фудбал

Како се сака националниот тим!

Read more

Македонскиот дрес најубав на ЕУРО во изборот на ESPN

Read more

Почна ЕУРО 2020, но економското влијание ќе биде ограничено

Read more

Арнаутовиќ: Нè чека тежок натпревар, Македонците се квалитетни и со поддршка од целата нација

Read more
 

Спорт

  • play_arrow
  • filter

Јелена Ѓоковиќ одушеви со навивањето за Ноле на дуелот со Надал

Читај повеќе
  • filter

Како се сака националниот тим!

Читај повеќе

Македонскиот дрес најубав на ЕУРО во изборот на ESPN

Читај повеќе

Почна ЕУРО 2020, но економското влијание ќе биде ограничено

Читај повеќе

Арнаутовиќ: Нè чека тежок натпревар, Македонците се квалитетни и со поддршка од целата нација

Читај повеќе

Англиската репрезентација „тежи“ 1,2 милијарди евра, колку вреди македонската?

Читај повеќе

Тричковски: Головите на Кипар - дополнителен мотив за ЕУРО

Читај повеќе
  • filter

Шведски полицаец ќе ни суди на дебито на ЕУРО

Читај повеќе

Ѓунеш: Турција може да ја победи Италија

Читај повеќе