Идеални доколку сте на диета: Овесни колачиња со банана и чоколадо

Потребни состојки:

3 шолји овесни снегулки

1 шолја млеко

1 лажица мед

1 лажичка цимет

1 банана

Суво грозје, јаткасти плодови(по желба)

200 г чоколадо

100 г лешници

Начин на подготовка:

Промешајте овесни снегулки, изгмечена банана, мед, цимет и млеко. Промешајте убаво и ставете ја смесата во тава за мафини. Печете на 200 степени околу 15 минути. Потоа растопете чоколадо на пареа и прелијте преку колачите и наросете со лешници. Ставете ги во фрижидер за да се стегнат.

реклама

Хороскопски знаци во кои се раѓаат најверните партнери

Read more

Баљум Баљум и Тетово велоград

Read more

Австрија ќе испрати 651.000 дози вакцини од ЕУ за Западен Балкан

Read more

Кран го донесе огромниот кревет во новата вила на Роналдо

Read more

Рецепти

Десерт на денот: Колач со портокал и чоколадо

Read more

Најголемата грешка која ја правите подготвувајќи сос од домати

Read more

Палачинките на Лав Толстој

Read more

Идеја за десерт: Чоколаден колач

Read more
 

Магазин

Најчестите грешки кои жените ги прават во сексот

Читај повеќе

Пет причини зошто треба редовно да пиете чај од камилица

Читај повеќе

Хороскопски знаци во кои се раѓаат најверните партнери

Читај повеќе
  • filter

Баљум Баљум и Тетово велоград

Читај повеќе
  • play_arrow

Кран го донесе огромниот кревет во новата вила на Роналдо

Читај повеќе

Љубовен хороскоп: Најлоши партнери за родените во знакот Бик

Читај повеќе

Пет факти за јапонскиот образовен систем од кои може многу да научиме

Читај повеќе
  • play_arrow

Јахтата Manta ќе ги чисти океаните, а пластиката ќе ја претвора во гориво

Читај повеќе

Намирници кои се штетни за цревата

Читај повеќе