Идеално летно освежување: Безалкохолно мохито

Мохито е кубански коктел од бел рум, сок од лимета, свежи листови нане, шеќер, минерална вода и лед. На многумина им е омилен освежителен пијалак во лето.

Но не може да го пиете во кој било период во денот, освен ако не направите безалкохолна варијанта.

Во тој случај, може да се освежите и во текот на работното време.

Потребни состојки:

Лажица шеќер

Листови нане

3 исцедени лимети

Газирана вода

Лед

Начин на подготовка:

Во шејкер промешајте шеќер со листови нане. Во две повисоки чаши ставете дробен лед. Поделете го сокот во чашите, како и смесата со шеќер и лимета. Додајте сламки и наполнете ја чашата со газирана вода.

реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Роналдо ја открива програмата на која ги должи неверојатното тело и форма

Read more

Три хороскопски знаци кои ги чека голема среќа во август

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Рецепти

Идеја за појадок: Јапонски палачинки

Read more

Идеален летен оброк: Тортиља со туна и зеленчук

Read more

Рецепт на денот: Пилешка крем супа со лимон

Read more

Десерт на денот: Пита со кајсии

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Лоши навики поради кои сте во долгови и не штедите пари

Читај повеќе

Пет знаци кои потврдуваат дека партнерот повеќе не ве привлекува

Читај повеќе

Зошто треба секој ден да јадете капини?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ти си ми најдобар пријател, фејл компилација

Читај повеќе

Не дозволувајте да ви пречи: Како да се ослободите од лошиот здив?

Читај повеќе

Три хороскопски знаци кои ги чека голема среќа во август

Читај повеќе

Љубов во време на Facebook и Instagram: Кои се правилата за врска?

Читај повеќе

Роналдо ја открива програмата на која ги должи неверојатното тело и форма

Читај повеќе
  • play_arrow

Идеја за појадок: Јапонски палачинки

Читај повеќе