Идеја за десерт: Бомбици од само 2 состојки

Предлог за брз и вкусен десерт по рецептот на Мартина Трајаноска.

Потребни состојки:

Бисквити

Џем или мармалад

Начин на подготовка:

Измешајте ги мелените бисквити со вашиот омилен џем или мармалад и оформете ги бомбиците.
За поинтересен изглед во смесата може да додадете мрвици. Бомбиците може веднаш да ги послужите, да ги извалкате во бисквити, кокос или мрвици или пак да им ставите чоколадна глазура. Излегуваат 15-16 средни бомбици. Декорирајте по ваша желба.

URL
View this post on Instagram

Бомбици од само 2 состојки?🥰 Yes, please! И вам и мене омилените рецепти од минимален број состојки. Толку едноставно, лесно и брзо, а верувам ви се наоѓаат состојкиве по дома. Брзо и интересно благце за не најавени гости или за пмс криза🤫😂 girls know what I am talking about🍫 Измешајте ги мелените бисквити со вашиот омилен џем или мармалад и оформете ги бомбиците, или ако ви се брза јадете си од тањирче(половина смеса така ја изедов)🙈 Јас ставив домашен мармалад од смокви и за поинтересен изглед во смесата додадов мрвици. Бомбиците може веднаш да ги послужите, да ги извалкате во бисквити, кокос или мрвици или пак да им ставите чоколадна глазура. Од дозава излегуваат 15-16 средни бомбици. Декорацијата може да е целосно по ваша желба, а јас ставив бело чоколадо и мрвици. #instafood #foodlovers #foodporn #foodblogger #cooking #goodfoodgoodmood #tasty #delicious #food #madewithlove #homemade #homecook #macedonia #фотонаденот #инстамакедонија #готвисољубов #споделирецепт #macedonianfoodbloggers #мкфудблогери

A post shared by martinascooking (@martinascookingg) on

реклама

Мајка во Шведска 28 години го држела синот во заробеништво

Read more

Убавица на денот: Хајди Греј

Read more

Непознат објект прелета покрај Земјата, научниците не знаат што е

Read more

Низ фотографии: Пеколни температури во Австралија

Read more

Рецепти

Брзо и лесно: Пет рецепти за чиа пудинг

Read more

Рецепт на денот: Пица ролат

Read more

Идеја за десерт: Печени јаболка со цимет, ореви и суво грозје

Read more

Предлог за ручек: Мусака со модар патлиџан

Read more

Магазин

  • play_arrow

Топ 10 потценети европски престолнини кои треба да се посетат

Читај повеќе
  • play_arrow

Ако на вашето куче му ги правите овие работи, престанете веднаш

Читај повеќе
  • play_arrow

Брзо и лесно: Пет рецепти за чиа пудинг

Читај повеќе
  • play_arrow

Она кога имаш ангел чувар

Читај повеќе

Една е мајка, ама една беше и колекцијата

Читај повеќе

Како алкохолот влијае врз имунолошкиот систем?

Читај повеќе

101-годишна Италијанка по трет пат заразена со COVID-19

Читај повеќе

Колку капки се потребни за некој да се зарази со коронавирусот?

Читај повеќе

Дали сум феминистка ако уживам во спенкинг?

Читај повеќе