Идеја за десерт: Рафаело бомбици од 3 состојки

Белото чоколадо и кокосот се совршена комбинација. Пробајте го овој вкусен десерт по рецептот на Мартина Трајаноска.


Потребни состојки:

200 мл хопла

100 гр бело чоколадо

100 гр кокос

Начин на подготовка:
Хоплата и чоколадото ставете ги на тивок оган и мешајте додека да се растопи чоколадото. Тргнетe од оган и додадете го кокосот.

Убаво измешајте и смесата оставете ја 6-7 минути во фрижидер. Оформете ги бомбиците и по желба извалкајте ги во кокос. 

реклама

Рецепти

Четири освежителни пијалаци идеални за летово

Read more

Предлог за ручек: Пилешко на грчки начин

Read more

Готвење со ограничен буџет – вкусни и здрави оброци до 2 евра

Read more

Без шеќер, без млеко: Разладете се со овошно сорбе

Read more

Магазин

  • play_arrow

Четири освежителни пијалаци идеални за летово

Читај повеќе
  • play_arrow

Македонија и уште 9 држави во кои нема McDonald's

Читај повеќе

Неколку причини зошто секој ден треба да јадете лубеница

Читај повеќе

Предлог за ручек: Пилешко на грчки начин

Читај повеќе
  • play_arrow

Орел улови двометарска ајкула во САД

Читај повеќе

Руски експерти направија лек за COVID-19

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои немаат среќа со парите

Читај повеќе
  • play_arrow

Лесни вежби за загревање на целото тело

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да бидете добар комичар без да навредите некого?

Читај повеќе