Идеја за појадок: Лиснати ѓевречиња со сланина, маслинки и печурки

За денешниот појадок пробајте го рецептот на Мартина Трајаноска за лиснати ѓевречиња со маслинки, сланина и печурки.

Потребни состојки:

400 мл млака вода

1 кг брашно

3-4 лажици зејтин

1 квасец

½ печиво

½ лажичка шеќер

½ лажичка сол

125 гр маргарин

Маслинки

Печурки

Сланина

Начин на подготовка:

Замесете меко тесто од состојките и поделете го на 12 топчиња. Намрсете ги и оставете ги 10-15 минути на топло. Путерот/маргаринот растопете го или изрендајте го. Топчињата поделете ги на 2 места по 6. Секое топче растегнете го или исукајте го, ставете путер помеѓу секое, и наредете такви 6 едно врз друго со тоа што на последното не треба да ставите путер.

Доколку користите со растопен путер, вака наредените корички ставете ги минимум половина час во фрижидер. Потоа исукајте правоаголна кора и на половина од кората ставете сечкана сланина, маслинки, печурки, сирење или фил по желба. Преклопете ја кората и исечете ја на ленти(10-15). Секоја лента извиткајте ја како на видеото, убаво притиснете ги краевите и редете ги на хартија за печење. Оставете ги уште 20 минути на топло, премачкајте ги со јајце, наросете сусам и печете ги на 220 степени околу 10-15 минути.

URL
View this post on Instagram

Лиснати ѓевречиња со сланина, маслинки, печурки🥨 Вкуснотии во секој залак од овие меки ѓевречиња. Изберете си фил по желба и уживајте и во нивниот мирис и вкус. Сланината дава посебен шмек во вакви пецива, но и комбинацијата со маслинки и печурки е врвна. Замесете меко тесто од состојките и поделете го на 12 топчиња. Намрсете ги и оставете ги 10-15 минути на топло. Путерот/маргаринот растопете го или изрендајте го. Топчињата поделете ги на 2 места по 6. Секое топче растегнете го или исукајте го колку големина на тањирче, ставете путер измеѓу секое, и наредете такви 6 едно врз друго со тоа што на последното не ставате путер. Доколку работите со растопен путер, вака наредените корички ставете ги минимум половина час во фрижидер. Потоа исукајте правоаголна кора и на половина од кората ставете сецкана сланина, маслинки, печурки, сирење или фил по желба. Преклопете ја кората и исечете ја на ленти(10-15). Секоја лента извиткајте ја како на видеото, убаво притиснете ги краевите и редете ги на хартија за печење. Оставете ги уште 20тина минути на топло, премачкајте ги со јајце, наросете сусам и печете ги во загреана рерна на 220 С околу 10-15 минути ии зависно од рерната. • #instafood #foodlovers #foodporn #foodblogger #cooking #goodfoodgoodmood #tasty #delicious #food #madewithlove #homemade #homecook #macedonia #фотонаденот #инстамакедонија #седидома #готвисољубов #споделирецепт #macedonianfoodbloggers #мкфудблогери

A post shared by martinascooking (@martinascooking) on

реклама

Зошто зажалив што ја изгледав цела сезона на „Emily in Paris“?

Read more

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

КОРОНА кризата врие во цел регион: Каде е најлошо?

Read more

Измерени повеќе од 15.000 пениси: Кој е златниот просек?

Read more

Рецепти

Идеја за појадок: Домашни кифлички со пица фил

Read more

Најдобриот рецепт за палента со печурки

Read more

Шест брзи рецепти за вкусен појадок

Read more

Предлог за ручек: Бурито со мелено месо и зеленчук

Read more

Магазин

Зошто треба максимално да уживате во мастурбацијата?

Читај повеќе

Катапулт поза: Повеќекратен оргазам за неа, дрска игра за него

Читај повеќе

Директен воз од Европа до Кина – патување од 20 дена

Читај повеќе

Најголемите кавгаџии се раѓаат во овие хороскопски знаци

Читај повеќе

Која е мајката, а која е ќерката?

Читај повеќе

COVID-19 долго ќе остане со нас, но ќе биде под контрола

Читај повеќе

Раздвоените сијамски близначки се вратија дома – Што понатаму?

Читај повеќе

Нова генерација на модни дизајнери и инженери за иднината на модата

Читај повеќе

Најсиромашниот претседател во светот се повлече од политика

Читај повеќе