Идеја за појадок: Мафини со сирење и сушени домати

Се подготвуваат брзо и лесно, а ќе уживате во нивниот вкус.

Состојки:

500 гр брашно

1 прашок за печиво

150 мл масло

1 поголемо јајце

150 мл млеко

100 мл јогурт

100 гр биено сирење

50 гр сушени домати

Начин на подготовка:

Загрејте ја рерната на 200 степени и подгответе го калапот за мафини. Изрендајте го сирењето и исечкајте ги доматите на ситни парчиња.

Изматете масло, јајце, млеко и јогурт, а во чинија измешајте прашок за печиво и брашно па соединете ги состојките. Внимателно измешајте ја смесата со лажица, а потоа додајте сирење и домати.

Печете ги мафините околу 25 минути.

реклама

Принцот Филип беше против разводот на Чарлс и Дијана: Никој со здрав разум не би ја оставил за Камила

Read more

Текстилниот сектор пред колапс

Read more

Американски водител: Бил Гејтс мисли дека е Бог

Read more

Кои се голите девојки уапсени во Дубаи и кој стои зад сето тоа?

Read more

Рецепти

Идеја за ручек: Печени пилешки прсти

Read more

Рецепт на денот: Запечени енчилади со пилешко и кашкавал

Read more

Осум брзи и здрави идеи за појадок

Read more

Чоколадни палачинки со овошен фил

Read more
 

Магазин

Хороскопски знаци кои важат за најљубоморни

Читај повеќе

Смути од само неколку состојки за чистење на црниот дроб и цревата

Читај повеќе

Идеја за ручек: Печени пилешки прсти

Читај повеќе

Родени под среќна ѕвезда: Најталентирани хороскопски знаци

Читај повеќе

Рецепт на денот: Запечени енчилади со пилешко и кашкавал

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова е чипираниот мајмун на Илон Маск кој игра видеоигра со помош на неговите мисли

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Осум брзи и здрави идеи за појадок

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да се држите до планот за здрава исхрана?

Читај повеќе