Идеја за појадок: Ролнички со цимет

Предлог што да зготвите за денешниот појадок по рецептот на Мартина Трајаноска.

Потребни состојки:

1 шолја топло млеко

1 јајце

10 гр сув квасец

½ шолја шеќер

Малку сол

3 шолји брашно

3 лажици масло

100 гр путер/маргарин

1 мала шолја кафеав шеќер

8 гр цимет

Начин на подготовка:

Спојте ги сувите состојки и додајте ги течните. Замесете го тестото и оставете го 5-10 минути да одмори. Веднаш исукајте правоаголна кора отприлика 20х40. Премачкајте ја со омекнат(или растопен) путер, па низ целата површина ставете измешан цимет со кафеав шеќер. Со сукалото нежно притиснете ја смесата на кората, па пресечете ја кората на 12 ленти. Секоја лента завиткајте ја и нежно притиснете ја. Наредете ги ролничките во плех со хартија за печење и оставете ги 20-30 минути на топло да нараснат. Печете ги уште 20-30 минути(или дoдека да добијат златеста боја не заруменат) на 200 степени. За глазурата растопете го чоколадото со хоплата. Прелијте ги ролничките и послужете ги додека се топли.

URL
View this post on Instagram

Ролнички со цимет🤗 Фаќајте се за работа одма затоа што овој рецепт не се пропушта. Ептен се брзи и лесни за правење, а вкусот и изгледот многу ветува. Бидејќи топли се најубави, само што ги направив, сите ги изедовме. Спој на пре меко благо тесто со цимет и кафеав шеќер со глазура со бело чоколадо. Поубав рецепт нема да најдете, а повкусно нешто не сте пробале! Спојте ги сувите состојки и додајте ги течните. Замесете го тестото и оставете го 5-10 минути да одмори. Веднаш исукајте правоаголна кора отприлика 20х40. Премачкајте ја со омекнат(или растопен) путер, па низ целата површина ставете измешано циметот со кафеавиот шеќер. Со сукалото нежно притиснете ја смесата на кората, па пресечете ја кората на 12 ленти. Секоја лента завиткајте ја и нежно притиснете ја. Наредете ги ролничките во плех со хартија за печење и оставете ги 20-30 минути на топло да нараснат. Печете ги уште 20-30 минути(или дури не заруменат) во загреана рерна на 200 С. За глазурата растопете го чоколадото со хоплата. Прелијте ги ролничките и послужете ги дури се топли. • #instafood #foodlovers #foodporn #foodblogger #cooking #goodfoodgoodmood #tasty #delicious #food #madewithlove #homemade #homecook #macedonia #фотонаденот #инстамакедонија #седидома #готвисољубов #споделирецепт #macedonianfoodbloggers #мкфудблогери

A post shared by martinascooking (@martinascooking) on

реклама

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Најнезаборавните пенали во поновата фудбалска историја

Read more

Десет бизарни предмети од Земјата што сега лебдат во вселената

Read more

Убавица на денот: Алена Шишкова

Read more

Рецепти

Најдобриот рецепт за палента со печурки

Read more

Шест брзи рецепти за вкусен појадок

Read more

Предлог за ручек: Бурито со мелено месо и зеленчук

Read more

Рецепт на денот: Вкусен милиброд со џем од јагоди

Read more

Магазин

Какви порно филмови сака секој хороскопски знак?

Читај повеќе
  • play_arrow

Yugo запали по 15 години дремење во пустина

Читај повеќе

Диета која трае само 72 часа - дали би ја пробале?

Читај повеќе
  • filter

Објавена листата на 25 најубави плажи во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Кога секундите се важни: 8 основни вештини за преживување

Читај повеќе

Љубовна криза: 5 совети кои ќе ви помогнат да ја надминете

Читај повеќе
  • play_arrow

Што се крие под песокот на Сахара?

Читај повеќе
  • filter

Сè е во деталите: Идеи за уредување на мал стан

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобриот рецепт за палента со печурки

Читај повеќе